MU: FK Teplice - TJ Sokol Chýše

Teplické ženy přerušily dvouzápasovou sérii remíz a v duelu s Chýší vyhrály 3:1.

V 8.kole ČFL čekalo na ženy důležité utkání s Chýší o první místo v tabulce. Na těžkém terénu se odehrál velmi vyrovnaný zápas, kde fanoušci viděli plno soubojů o každý míč. Do vedení se dostaly domácí po pěkné přihrávce Čechurové ze středu hřiště na Němcovou M., která unikla obránkyni a umístila míč k pravé tyči - 1:0. Po poločase si nadále oba týmy vytvářely zajímavé šance s nepříliš přesnou koncovkou. V 73. minutě po rohovém kopu se Chýši podařilo srovnat. - 1:1. Teplice se nadále snažily vytvořit tlak na soupeřky. Šest minut před koncem základní hrací doby rozvlnila síť znovu Němcová M. po rychlé kombinaci na velkém vápně. V nastaveném čase na konečných 3:1 navýšila Motyčková po centru z pravé strany.

Hodnocení trenéra:
„Povedlo se nám opět bodovat naplno. Soupeř v žádném případě nepřijel s defenzivní taktikou, a tak se hrálo otevřené utkání s množstvím osobních soubojů. Zatímco my jsme většinu svých příležitostí využili, soupeř se prosadil jenom díky šťastnému odrazu po rohovém kopu. V závěru poločasu jsme se díky Michaele Němcové ujali vedení. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním zvýšit aktivitu, důraz v osobních soubojích, a tak dotáhnout zápas do vítězného konce. Soupeři se sice povedlo vyrovnat, my jsme se však vzápětí po individuální akci Michaely Němcové opět dostali do vedení. V závěru utkání jsme se snažili už nedělat zbytečné chyby a neumožnit soupeři závěrečný tlak. Díky vlastní brance soupeře v nastavení jsme si vítězství pojistili a vrátili se zpět do čela tabulky.” - řekl s úsměvem trenér žen Igor Delinčák.

Příští týden odehrají ženy poslední utkání podzimní části s nováčkem ČFLŽ. Na dalekou cestu se ženy vydají v neděli, kde odehrají na půdě TJ Mokré důležité utkání o potvrzení prvního místa.