MU: 1.FK Příbram - FK Teplice

Ve druhém kole zavítaly teplické ženy na půdu Příbrami, která je nováčkem v České fotbalové lize žen. Po přestřelce si dokázal tým Teplic odvézt tři body a prodloužit svou vítěznou vlnu. Ženám se podařilo šestkrát rozvlnit síť soupeře. Za hostující se prosadila Čechurová, Němcová L., Lukešová a svým prvním hattrickem v dresu Teplic se blýskla M. Němcová.

Teplice si dokázaly vytvořit několik gólových šancí a nenechaly se zastrašit první inkasovanou branku ihned z úvodu utkání. „Bylo to dost náročné utkání. Na začátku utkání jsme doslova zaspaly, ale naštěstí jsme dokázaly odpovědět pěti vstřelenými brankami. Ke konci poločasu jsme znovu utkání nezvládly podle našich představ a zbytečně jsme inkasovaly po našich chybách. Druhý poločas byl úplně jiný, než jsme chtěly, díky zranění dvou hráček jsme musely v obranných řadách dost improvizovat.” – říká střední záložnice Leona Němcová.

Hodnocení trenéra:
Kvůli vynuceným absencím několika hráček jsme oproti minulému kolu nastoupili v pozměněném složení a základní sestava byla doplněna i o několik hráček B týmu. Přesto jsme si, díky bojovnému výkonu a střelecké potenci odvezli z hřiště soupeře 3 cenné body. Jak napovídá výsledek, jednalo se o zápas, ve kterém útoky po většinu času předčily obrany. Vstup do utkání nám nevyšel, když jsme obdrželi branku hned z prvního útoku soupeře. Tento moment nás nijak neovlivnil a mezi 6. a 26. minutou jsme soupeři nasázeli 5 branek. Třikrát se prosadila Michaela Němcová a po jednom gólu se připojila Leona Němcová a poté Čechurová. Potom, co jsme ve zbytku poločasu nevyužili několik slibných příležitosti, jsme v závěru této části hry dvakrát smolně inkasovali po individuální chybě a penaltě v nastavení poločasu. V úvodu druhého poločasu jsme náskok díky Lukešové navýšili, ale soupeř se vzápětí taky jednou prosadil. V nervózním zbytku utkání jsme již, díky obětavosti hráček a po zlepšeném defenzivním výkonu soupeři nedovolili zápas zdramatizovat a pohlídali jsme si zasloužené vítězství.” – zhodnotil průběh utkání trenér žen, Igor Delinčák.