MLÁDEŽ: Přerušení soutěží do 31. 12. 2020 !

V úterý 27. října 2020 se sešel prostřednictvím online videokonference Výkonný výbor FAČR, který na svém zasedání rozhodl, že se soutěžní ročník 2020/21, ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace LFA, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěže oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání.

Jde o Českou fotbalovou ligu, Moravskoslezskou fotbalovou ligu, divize, krajské přebory, další krajské soutěže, okresní soutěže a soutěže mládeže.

A zároveň se v roce 2020 už nebude hrát domácí pohár, v němž nastupují i profesionální týmy. Mol Cup dospěl do 3. kola, v němž dosud nejsou odehrána všechna utkání.

Rozhodnutí výkonného výboru se netýká první a druhé ligy ( FORTUNA LIGA A FORTUNA NÁRODNÍ LIGA ), čili profesionálních soutěží, v nichž působí dvaatřicet klubů. Ligová fotbalová asociace (LFA) jedná s ministerstvem zdravotnictví o výjimce, aby za předem jasných podmínek mohla Fortuna ligu zase rozehrát.

Soutěže výkonnostního fotbalu končí obvykle v závěru listopadu, což je za pět týdnů. Do té doby se neočekává, že by státní orgány opatření rozvolnily.

Ale také současné rozhodnutí asociace neznamená, že by se amatérské soutěže nedohrály jako v minulé sezoně.

Pokud to epidemiologická situace v zemi dovolí, na jaře se může ročník dohrát. Hráči však musí počítat s náročnějším programem, k zápasům by museli nastupovat často dvakrát týdně. Mělo by jít o dvaadvacet až pětadvacet mistrovských zápasů na mužstvo.

Dosud se ve výkonnostním fotbale z nového ročníku stihlo odehrát přibližně osm kol. Některé týmy však byly na hřišti méně, protože měly nakažené hráče a zápasy se jim už během srpna, září a první poloviny října odkládaly.

Zdroj: https://www.idnes.cz