11.04.2010 | Martin Kovařík

Liberec - Teplice 1:0 (1:0)

Nedělní odpoledne patřilo v Liberci duelu domácího Slovanu s Teplicemi. Venku panovalo počasí do kterého by člověk ani psa nevyhnal, což byl velký kontrast ke slunečnému čtvrtečnímu duelu v Jablonci.

Poprvé po operaci slepého střeva nastoupil kapitán týmu Petr Lukáš, který měl vyztužit zadní řady. Naopak trápení měl trenér Plíšek v útoku, pro zranění chyběli Došek i Veverka. Ve 12.minutě navíc musel odstoupit pro zranění Tomáš Vondrášek, kterého nahradil Lukáš Zoubele.


V úvodu utkání vyzkoušel nebezpečně levačkou Papoušek Slavíka. Podobně to na druhé straně z dálky zkoušel Matula, jenže nepřesně. Velkou šanci měl střídající Zoubele po Vidličkově cetntru, míč usměrnil k Hauzrově levé tyči. Ten však stačil zasáhnout, stejně jako proti lobu Mahmutoviče o minutu později.

Velké věci se děly těsně před poločasem. Nejprve Vachoušek vysunul Stožického, který udělal Hauzrovi kličku a po následném pádu se dožadoval penalty, místo ní uviděl žlutou kartu. Na druhé straně stáhl Petr Lukáš Nezmara a to už se penalta pískala, bez potíží jí proměnil Dočkal.

Do druhého poločasu vstoupili žlutomodří aktivněji, ale vyrovnáním pohrdl Zoubele, jenž přestřelil. Poté přímo z rohu ohrozil domácího brankáře Stožický, chvilku poté znovu tento krajní záložník poslal tečovanou střelu, kterou Hauzr s vypětím všech sil vytáhl na roh. Práci měl na druhé straně i Slavík, musel skvěle zaskočit proti pokusu osamoceného Dočkala.

Vyrovnání měl znovu na noze Zoubele dvě minuty před koncem Zoubele, jeho rána však byla zblokována a utkání tak skončilo výhrou domácího Slovanu v poměru 1:0.

Liberec - Teplice 1:0 (1:0)
Branky:
44.Dočkal (pen.)
ŽK: 54.Vácha, 55.Papoušek, 88.Holeňák, 90.Vojta - 42.Stožický, 43.Lukáš, 90.Rosa.
Rozhodčí:
Mikel - Slavík, Tacina.
Diváci: 3728.
Sestavy:
Liberec:
Hauzr - Zeman, Kelič (51.Holeňák), Polák, Janů (46.Liška) - Dočkal, Vácha, Gecov, Papoušek (80.Vojta), Vulin - Nezmar.
Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič (76.Verbíř), Matula, Vachoušek, Stožický - Mahmutovič, Vondrášek (12.Zoubele).O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů