Ladislav Kodad: Ještě se pořád štípu, jestli to není sen

Záložník Ladislav Kodad vlétl do teplického áčka ve velkém stylu, od pohárového zápasu s Brnem má na svém kontě čtyři starty v základní sestavě, nasázel v nich tři branky a po jeho centru si také Liberec vstřelil vlastní branku v minulém kole. Sám dvadvacetiletý krajní hráč však zůstává nohama na zemi a přiznává, že se stále ještě štípe, jestli se mu to celé jen nezdá.

Jste spokojení s bodem, berete ho?
Doma by byla hezká výhra a tři body, ale byl to těžký zápas na těžkém terénu, takže jsme rádi, že jsme urvali aspoň ten bod.

Měl jsi tam v první půli dvě střely, ve druhé tam padnul gól, cítil jsi se dobře?
Musím říct, že jsem se naopak v prvním poločase moc dobře necítil, ale ve druhé jsem se do toho dostal a nakonec z toho byl i gól, takže jsem moc rád, že to takhle dopadlo.

Jak bys popsal ten gól?
Bylo to něco podobného jako s Opavou, byl jsem tam sám a jen jsem to tam uklidil, měl jsem to jednoduché.

Čtyři zápasy v základní sestavě a tři góly, to je začátek v A mužstvu jako hrom, je to snové?
Je to tak, je to snový začátek a můžu být jen rád, snad to bude i pokračovat.

Nemusíte se štípat, jestli je to opravdu realita?
Ještě se pořád štípu, jestli to není sen (smích).

Ještě před dvěma lety jsi na hostování v Litoměřicku chodil hrát za béčko Krajský přebor, je to teď hodně velký skok?
Je to obrovský skok, je to úplně jiný fotbal, mnohem rychlejší! Hrál jsem třetí ligu, nakoukl jsem při testech v Táborsku do druhé, ale tohle je úplně něco jiného.

Věřil jsi pořád, že se vrátíš do Teplic a zahraješ si tady ligu?
Věřil! Celou dobu jsem věřil, že to přijde.

Co se přesně stalo, že se tvůj příběh takhle zlomil?
Těžko říct, asi je to tím, že jsem to nevzdal. Pořád jsem se snažil makat a čekat na šanci, ta přišla a já jsem ji chytil za pačesy.

Jak vnímáš důvěru od trenéra, kterou od toho pohárového zápasu máš?

Moc si jí vážím, musím dál makat, abych to postavení potvrzoval.

Dáváš si nějaké cíle do budoucna?

Já jsem nohama na zemi, takže můj cíl je hrát tady v Teplicích a budu se snažit, aby to klaplo.