Klub spustil projekt speciálních tréninků pro talentované mladíky

Teplický klub spustil nový projekt tréninků nazvaný "top players", který je určený pro vybrané hráče z dorostenecké kategorie. "Vybrali jsme z každého ročníku dorostenecké kategorie nejtalentovanější hráče a s nimi se snažíme ještě více do hloubky pracovat, aby jejich výkonnostní progres byl ještě větší. Dohlíží na to jak trenéři áčka, béčka, tak také všichni trenéři dorostů," vysvětluje sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Hráče tak v úterý dopoledne cepovalo rovnou 417 ligových startů, pokud sečteme ligové starty všech trenérů účastnících se tréninku (Jaroslav Kolínek (138 startů v české lize), Petr Fousek (136), Pavel Drsek (112 (61 startů Česká liga, 51 startů Bundesliga)), Ladislav Jamrich (18) a Radim Novák (13)). Na vše navíc dohlíželo dalších 391 ligových startů v podobě Štěpána Vachouška (317 v české lize, 53 v rakouské lize a 21 ve francouzské), který dodává: "Chceme dát hráčů ještě větší servis a také dohled nejen trenérů jejich kategorií, ale také trenérů A mužstva a B mužstva. Navíc v tomto projektu vidíme také větší propojení mladších hráčů se staršími, což by jim mělo pomoci v adaptaci.

Tréninky budou probíhat i nadále v pravidelných intervalech. "Skupina rozhodně není uzavřena a každý má šanci se do ní probojovat, bude záležet jen na výkonech hráčů ve svých kategoriích, ať už v zápasech, tak na trénincích," říká závěrem Štěpán Vachoušek.