06.03.2017 | Redakce / JuniorskaLiga.cz

Juniorka zvítězila v Jihlavě

Junioři Teplic zvládli druhý poločas utkání 19. kola Juniorské ligy proti Jihlavě na jedničku. Po nerozhodném prvním poločase nastříleli svému soupeři dva rychlé góly a v zývěru přidali ještě třetí. Tepličtí tak v konečném součtu zvítězili na Vysočině 4:1.

Utkání začali aktivněji hosté, ti však ze svého úvodního tlaku nic nevytěžili. Hra se postupem času vyrovnala a hrozit začali také domácí fotbalisté, nicméně z ani jedné ze střel na hranici vápna se neprosadili. Teplice si znovu dokázaly vytvořit tlak zhruba po dvaceti minutách hry, ani ony ale nenašly recept na dobře chytajícího brankáře Vysočiny.

Do vedení se nakonec přeci jen dostali hosté. Tepličtí na polovině hřiště rozjeli pohlednou akci, poté se míč dostal ze levé strany na střed útočné poloviny, kde se jej ujal Petr Kodeš a prudkou ranou nártem zamířil přesně.

Domácí se po inkasování nevzdali a byli to právě oni, kdo diktoval tempo hry. Kýženého vyrovnání se dočkali s koncem první půle. Šerý se dobře uvolnil na pravé straně před obránce, dostal se k prudkému centru a jeho pobídku nasměroval do sítě z malého vápna Pavel Svoboda.

Druhý poločas načali hosté naprosto skvěle. Už po minutě hry si tři hostující fotbalisté skvěle vyměnili míč na pravé straně, do úniku se po kolmici dostal Dominik Šup a z poměrně těžkého úhlu překvapil domácího brankáře prudkou ranou na bližší tyč.

Za dvě minuty Tepličtí svůj náskok navýšili. Do vápna Vysočiny přilétl další prudký centr z pravé strany a na malém vápně se zorientoval nejrychleji Dominik Šup, který tak během necelých tří minut zaznamenal svou druhou trefu v zápase.

Domácí nástup soupeře do druhé půle značně zaskočili, zatím Teplice hrály to, co potřebovaly. Severočeši nepustili Jihlavu do žádné šance a pět minut před koncem svůj náskok definitivě zpečetili. V brejku 4 na 3 se po ponechané výhodě ujal odraženého míče střídající Mykhaylo Batryn, který nekompromisní střelou trefil přesně vzdálenější horní roh branky domácích.

Teplice předvedly v Jihlavě skvělý druhý poločas a získaly tři body za vítězství 4:1.

Juniorská liga:
Jihlava U21 - Teplice U21 1:4 (1:1)
Branky:
45+1. Svoboda – 46. a 49. Šup, 25. Kodeš, 85. Batryn.
Rozhodčí: Adámková – Podaný, Polák.
ŽK: Fiala (JIH).
Sestava Teplic: Švejda – Hasil, Kodeš, Král, Martirosyan (62. Batryn), Richter (41. Berešík), Soungole, Svoboda, Šup (77. Tesař), Urma, Žitný (86. Zeman).

Bonusový klub FK Teplice - mládež Bonusový klub FK Teplice - mládež