Juniorka remizovala s ambiciózní Roudnicí

Rychle se teplická juniorka oklepala z tvrdého direktu, který ji uštědřily Jirny v minulém kole. Dnes totiž remizovala s Roudnicí nad Labem 2:2. V dresu Roudnice nastoupili hráči s ligovými zkušenostmi jako Radek Bukač, Eric Adjei Kwame nebo Tomáš Kuchař, kterého si fanoušci mohou pamatovat i z teplického dresu. Na lavičce je navíc řídil bývalý skvělý obránce žlutomodrých Marián Řízek.

Už od úvodu utkání se hrál aktivní fotbal s šancemi na obou stranách. Ty první měli domácí, nejprve Kodeš jen těsně nedosáhl na centr od Müllera, poté gólem zaváněla také situace po rohu, kdy Vaněk hlavičkoval a míč se kutálel v těsné blízkosti brankové čáry. Největší šanci první půle měl ovšem na druhé straně Kuchař, který si položil obránce a zjevil se sám před Pechatým, jenže míč poslal mimo branku.

Plné ruce práce měl Petr Pechatý v úvodu druhého poločasu, kdy v rychlém sledu za sebou zlikvidoval dvě obrovské šance Roudnice. První gólová radost tak propukla u domácích, Tomáš Česlák si navedl míč středem, nebál se vystřelit a jeho přízemní střela k tyči skončila v síti. Vyrovnání mohlo být bleskové, hned po rozehře ovšem znovu čaroval Pechatý. Ani ten však nestačil na rohový kop hostů, který poslal hlavou Kwame do branky.

Roudnice se dokonce ujala vedení, když Mikas využil přečíslení a rozhozené obrany Teplic, ale skvělé střídání se podařilo Lukáši Přerostovi. Ten poslal na hřiště v 67.minutě Josefa Watzku a právě on připravil o minutu později vyrovnávací trefu pro Gagulu.

Mohlo být ještě lépe, dvě minuty před koncem zkoušel hodně drzý lob na vyběhnutého brankáře sedmnáctiletý Česlák. Gólmana sice překonal, jenže míč olízl tyč a skončil mimo. Skvělý zápas tak znamenal dělbu bodů.

Teplice B - Roudnice nad Labem 2:2 (0:0)
52.Česlák, 68.Gagula - 58.Kwame, 64.Mikas.
Sestava Teplic: Pechatý - Müller, Vaněk, Jelen, Šalda - Krátký, Ljevakovič, Česlák, Vůch (67.Watzka) - Gagula, Kodeš.