Juniorka prohrála v Karviné

Dvakrát prohrávali, přesto je to nezlomilo. Junioři Karviné museli dvakrát dotahovat jednogólové manko proti Teplicím, v obou případech se jim to však podařilo a navíc pět minut před koncem udeřili gólem na konečných 3:2. Karviná tak brala všechny body a dotáhla se na druhou Zbrojovku.

Utkání začalo aktivitou hostujícího celku, který do něj vstoupil velmi dobře. Už po deseti minutách hry se do střelecké pozice probil teplický David Martirosyan, jenž zakončoval z hranice vápna, ale připraveného brankáře domácích nepřekonal. Za tři minuty už ale hosté šli do vedení. Tepličtí bleskově otočili hru a podnikli brejk, z něhož rezultoval rohový kop. Po krouceném míči do šestnáctky se ve zmatcích před brankou nejrychleji zorientoval Karel Hasil, který hlavou poslal svůj celek do vedení. Severočeši byli i nadále aktivnější a domácí prakticky do ničeho nepouštěli. Po půlhodině hry navíc mohli navýšit svůj náskok, když dostal přihrávku za obranu Dominik Šup, osamocen pádil na branku, ale brankář Karviné Pastornický podržel svůj celek, když jeho ránu zneškodnil.

Druhá půle začala opatrně z obou stran, nakonec se ale domácí ze své první šance dočkali vyrovnání. Karviné se podařilo střídání, když se do hry dostal David Dendis, který po dvou minutách na hrací ploše srovnal. Jenže hosté se nevzdali a za dalších osm minut si vedení vzali zpět. Po rychlé akci na pravé straně přilétl přesný centr k Dominiku Šupovi, jenž se do míče opřel efektivně z voleje a povedenou ranou k tyči se nemýlil. Ani domácí však nezaháleli a po dalších deseti minutách hry opět dokázali srovnat se svým soupeřem krok. Střídající Daniel Řapek dostal přihrávku na levou stranu, odkud povedenou ranou zamířil nekompromisně na zadní tyč. A to ze strany Karviné nebylo vše, neboť se domácí výběr čtyři minuty před koncem poprvé v utkání dostal do vedení. Petr Galuška zůstal úplně zapomenutý za obranou, dostal přesný pas a svůj únik přetavil ve třetí branku svého celku. Na oslavu branky navíc opětoval i žlutou kartu za svlečený dres. Slezané si závěr zápasu zkušeně pohlídali, po výborné závěrečné desetiminutovce otočili celé utkání a za výhru 3:2 získali tři body, díky nimž se v tabulce dotáhli na druhé Brno.