Juniorka otočila utkání v Plzni

Teplická juniorka se vrací z Plzně ze druhého venkovního zápasu se ziskem tří bodů, když předvedla parádní obrat, protože po třicetidvou minutách prohrávala 0:2, během tří minut však ještě v první půli vyrovnala a ve druhé půli přidala další tři branky.

Domácí Viktoria měla první velkou šanci už v páté minutě, ale Blažek vytáhl parádní zákrok. Skóre tak otevřela až ve 22. minutě, kdy už byl Blažek na plzeňský pokus Vilčeka krátký. O deset minut později bylo ještě hůř, k Milanu Havlovi se dostal míč na hranici vápna a přesnou střelou ho poslal pod horní tyč.

Pak už však přišel velkolepý obrat, nejprve v 38. minutě skóroval skluzem Karel Hasil, následně se prosadil o pouhé dvě minuty později Yhojan Diaz hlavou. A právě Diaz přidal krátce po změně stran i třetí gól po nahrávce Haljety. Na druhé straně se sice pokusil o vyrovnání sólo akcí Havel, ale z ostrého úhlu si jeho pokus Blažek pohlídal.

Tepličtí nakonec přidali ještě další dve branky, nejprve po chybě domácí skóroval Patrik Žitný a v úplném závěru se ještě trefil také střídající Martirosyan, který pečetil na konečných 5:2 pro žlutomodré.

Plzeň U21 - Teplice U21 2:5 (2:2)
22. Vilček, 32. Havel – 38. Hasil, 40. a 49. Díaz, 79. Žitný, 90. Martirosyan.
Sestava Teplic: Blažek - Kodeš, Hasil, Zárybnický - Kodad, Berešík (80. Martirosyan), Novotný, Švejda (69. Gebert) - Žitný (84. Prpić) - Haljeta (67. Kotrba), Diaz (74. Hruštinec).