Jednadvacítka postupuje na ME z prvního místa!

Reprezentační tým do 21 let slaví velký úspěch: postupuje na mistrovství Evropy v příštím roce z prvního místa 4. skupiny. Ve vyrovnané tabulce svěřenci trenéra Karla Krejčího nasbírali 21 bodů a o vítězství je nepřipravilo ani Skotsko, které prohrálo v Řecku. V průběhu kvalifikace u toho byli také tepličtí hráči.

Posledního srazu se zúčastnila trojice Patrik Žitný, David Heidenreich a Jan Fortelný. Mezi náhradníky pro tento sraz byl navíc také Jan Knapík. Ti všichni tedy mohou zabojovat o nominaci také na závěrečné EURO, kterého se český tým zúčastní po čtyřletém půstu, naposledy se představil výběr kouče Vítězslava Lavičky v roce 2017 v Polsku, kde nepostoupil ze základní skupiny. Do realizačního týmu nynější jednadvacítky patří také teplický fyzioterapeut Vladislav Prokůpek.

Současný tým, který v deseti zápasech nasbíral šest výher, tři remízy a jedinou porážku, bude také 10. prosince s napětím sledovat los základních skupin EURA, které v příštím roce společně hostí Maďarsko se Slovinskem. Formát turnaje, na němž se představí nejlepších 16 mužstev kontinentu, se vinou pandemie koronaviru změnil.

Původně se měl hrát standardním způsobem v červnu příštího roku, nově se 16 postupujících týmů poměří ve 4 skupinách po 4 týmech od 24. – 31. března. A nejlepší dva týmy z každé skupiny pak vytvoří osmičlenného pavouka, v němž se klasickým vyřazovacím způsobem utkají o titul v termínu 31. května – 6. června.