Jednadvacítka na ME končí

Česká jednadvacítka má za sebou základní skupinu mistrovství Evropy této věkové kategorie, po třech zápasech však na turnaji bohužel končí, když ve skupině obsadila třetí tedy nepostupovou příčku. Na turnaji byl s českým týmem také záložník Patrik Žitný a v realizačním týmu reprezentace je také fyzioterapeut teplického áčka Vladislav Prokůpek.

Český tým se ve skupině postupně utkal s Itálií, domácím Slovinskem a Španělskem, v prvním dvou zápasech získal vždy po bodu za remízy 1:1, v posledním duelu tak potřeboval porazit Španělsko pro postup do další fáze, která se bude hrát v červnu. Bohužel Španělsko bylo nad síly českých mladíku a ti tak na turnaji končí. Patrik Žitný zasáhl jako střídající hráč právě do posledního duelu na turnaji.

Základní skupina ME hráčů do 21 let 2021

ČR – Itálie 1:1 (0:1)
Branky:
75. Maggiore vl. - 31. Scamacca. ŽK: Vitík, Bucha, Janošek – Marchizza, Zappa, Del Prato. ČK: Tonali, Marchizza. Rozhodčí: Higler - van Zuilen, Balder (vš. Nizozemsko).
ČR: Jedlička – Vitík, Chaluš, Krejčí – Holík (49. Granečný), Bucha, Karabec (78. Drchal), Sadílek, Šulc – Lingr, Šašinka (89. Janošek).
Itálie: Carnesecchi - Del Prato, Gabbia, Marchizza – Zappa (73. Bellanova), Frattesi (66. Rovella), Tonali, Maggiore (89. Pobega), Sala - Scamacca, Cutrone (73. Raspadori).

Slovinsko – ČR 1:1 (1:0)
Branky:
32. Matko – 86. Prelec vl. ŽK: Medved, Kolmanič, Kolobarič – Granečný, Chaluš. Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist (vš. Švédsko).
Slovinsko: Vekič - Žinič, Brekalo, Karič, Kolmanič – Matko (79. Rogelj), Zaletel, Gnezda Čerin, Prelec (90. Ogrinec) – Elšnik (70. Petrovič), Medved (80. Kolobarić).
ČR: Jedlička – Holík (46. Fukala), Chaluš, Krejčí, Granečný (46. Šulc) - Sadílek, Janošek - Bucha, Šašinka (68. Karabec), Kohút (46. Ostrák) – Lingr (80. Drchal).

Španělsko - ČR 2:0 (0:0)
Branky:
69. a 78. Gómez. Rozhodčí: Kruašvili - Varamišvili, Pipia (všichni Gruz.). ŽK: Barrenetxea - Vaníček, L. Krejčí, Chaluš, Lingr. Bez diváků.
Španělsko: Fernández - Pipa, Guillamón, Cuenca, Pedrosa - García (81. Puig), Moncayola, Villar (73. Pozo) - Puado (73. Beltrán), Ruiz (65. Gómez), Barrenetxea (81. Pino). Trenér: De la Fuente.
ČR: Jedlička - Fukala, Chaluš, L. Krejčí, Sadílek - Havelka, Bucha (90.+2 Janošek) - Šulc (84. Žitný), Karabec, Vaníček (75. Ostrák) - Lingr (75. Šašinka). Trenér: K. Krejčí.