09.12.2019 | Redakce

Jan Shejbal prodloužil smlouvu

Pětadvacetiletý obránce Jan Shejbal prodloužil na Stínadlech smlouvu s FK Teplice, která nově platí až do léta 2023. "Honza se vypracoval v důležitou součást naší sestavy, navíc cítíme, že na postu stopera má velký potenciál dalšího růstu, proto jsme rádi, že bude i nadále pokračovat v Teplicích," říká sportovní ředitel FK Teplice Štěpán Vachoušek.

Shejbal přišel do Teplic v lednu 2018 původně jako krajní obránce či záložník, letos na jaře se však přesunul na post stopera, kde se stal pevnou součástí základní sestavy. Kromě karetního trestu za čtyři žluté karty nastoupil do všech utkání v letošní sezóně v základní sestavě. "Poslední týdny pro něj byly těžké, ale ukázal svůj charakter, zabojoval a těžkou situaci zvládl. I to byl jeden z důvodů, že jsme s ním prodloužili smlouvu. Ukázal, že chce hrát za Teplice," dodává Vachoušek.

V teplickém dresu zatím nastoupil Jan Shejbal do 39 ligových utkání, ve kterých vstřelil jednu branku a na jednu další nahrál. Dříve nastupoval také za reprezentační výběry České republiky U21, U20, U19 a U16.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů