Jan Shejbal: Na pozici stopera nemám z rozehrávky strach

Jan Shejbal hrál na pozici stopera dvakrát v řadě, Tepličtí ze zápasů v Kariné a doma s Opavou vytěžili 4 body. Nyní na „skláře“ čeká přetěžký souboj v Jablonci. Hrát se bude v pátek od 18 hodin.

Pokud nastoupíš od začátku, může to být tvůj zápasový hattrick v základní sestavě!
Jsem rád, že teď hraju. Uvidíme, jestli budu hrát i v pátek, to záleží na trenérovi. Když budu hrát, budu rád, těším se na to. V lize jsem už třikrát v základu v řadě byl v Hradci, ale to jsem byl na hrotu útoku, teď mám pozici opačnou. (úsměv).

Jak bereš cestování sestavou?
Nevadí mi. Jsem rád, že hraju, je mi jedno, kde to bude. Teď jsme potvrdili bod z Karviné doma třemi body s Opavou, snad to takhle bude pokračovat dál.

Co si z postů, které jsi dříve hrál, můžeš vzít na stopera?
Ze zálohy a útoku si můžu vzít třeba rozehrávku, protože jsem tam byl zvyklý hrát. Nemám z ní strach.

Právě rozehrávka směrem dopředu je to, co po vás trenér chce.
My jsme vzrůstově menší mužstvo, snažíme se proto kombinovat po zemi. S Opavou tomu tak bylo, než nám to soupeř znemožnil vysokým presinkem. Ale do té doby to celkem fungovalo.

Na stoperovi se střídá několik hráčů. Vyhovuje ti, když jsi s někým, kdo diriguje, nebo radši ty sám jsi dirigent obrany?
Úplně rozený vůdce mezi námi není. Snažíme se mluvit navzájem, pomoct si. Není tu nikdo, kdo by to vzal na sebe jako třeba v Opavě Zavadil, který to seřve, zpucuje. Je to u nás spíš o týmovém pojetí, musíme se domluvit mezi sebou.

Nyní pojedete do Jablonce, kde vás i kvůli absenci tří hráčů ze základu čeká hodně těžký zápas.
Určitě to bude těžký zápas. Na druhou stranu tam nemáme zase až tak co ztratit, můžeme jen získat, překvapit. Máme teď v zádech výhru nad Opavou, můžeme hrát uvolněněji. Myslím, že bychom i díky tomu mohli domů nějaký bod dovézt.