24.10.2019 | Redakce

Jan Shejbal: Chceme si z Jablonce odvézt body!

Jan Shejbal patří do základní sestavy FK Teplice. Na pozici stopera se často snaží řešit situace velmi fotbalově. V minulých zápasech i on přispěl svými zlepšenými výkony k menší propustnosti žlutomodré hráze. V Jablonci, kam Teplčití míří v pátek, by chtěl se svými spoluhráči opět bodovat.

Jaký zápas pod Ještědem čekáte?
Čekám, že to bude bojovný zápas. V Jablonci i Liberci, kam jedeme další týden na pohár, to bývá vždy těžké. Jablonec je silný dopředu, ofenzivu má velmi dobrou. Viděl jsem to ostatně teď v derby s Libercem. My si přesto budeme chtít odvézt body!

Co ještě derby Liberec – Jablonec ukázalo?
Bojovnost. A bylo to hodně nahoru – dolů, oba týmy mohly ve druhé půli vyhrát. Očekávám, že se Jablonec bude proti nám tlačit dopředu. My se musíme snažit ho co nejméně pouštět do šancí. A vepředu teď pokaždé gól dáme, snad to tak bude i nadále.

Dobrou máte i bilanci dozadu, na rozdíl od začátku soutěže inkasujete minimálně. Ale Sparta měla na Stínadlech hodně šancí.
Ano, měla dva loženky a i další šance. Měli jsme štěstí, že jsme to přestáli. Navíc jsme měli smůlu ohledně sporných výroků sudích, jak potvrdila i komise rozhodčích. Ale je to fotbal, my s tím nic nezmůžeme. Doufám, že navážeme spíš na ty předchozí výkony, co se defenzivy týče, a že Jablonec do šancí pouštět nebudeme. Zase zkusíme uhrát vzadu nulu.

Pramenily ty šanci z kvality Sparty, nebo jste neměli svůj den?
Tím to nebylo. Jsou to takové mikrosituace, ze kterých to pramení. Dvakrát to tam Kozák sklepnul, my pak nezachytili náběh z druhé vlny. Byly tam i pěkné kombinace, těžko bránitelné. Kvalita soupeře byla velká. Ti kluci nejsou ve Spartě náhodou. Naštěstí své šance neproměnili.

Sedm zápasů v řadě jste neprohráli. Psychicky jste na tom teď určitě velmi dobře.
Jsme rádi, že jsme se dostali z toho nepovedeného začátku. Ale neklesali jsme na mysli, věřili jsme, že se vyhoupneme výše. Je potřeba si teď vážit série, toho, že se nám daří. Pořád musíme makat, bojovat, pracovat. Máme teď hodně bojovný styl, hrajeme to hodně nahoru. Jsou tam dva útočníci, to je změna. Jsme tímhle pro soupeře nepříjemní.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů