Jan Rezek: Takovou zimu jsem v lize nezažil

Po prvním domácím utkání jarní části HET ligy byli Tepličtí hráči smutní. Brankáři Baníku Laštůvkovi nedokázali dát branku, přestože si vytvořili několik dobrých šancí. Jan Rezek, záložník Sklářů, viděl na hřišti zlepšení oproti duelu v Jablonci, lituje ale zahozených příležitostí.

S Baníkem jste uhráli bezgólovou plichtu, jaké z ní máš pocity?
Nevím, jestli vám toho hodně řeknu, protože mám zmrzlou pusu. (smích) Myslím si, že remíza je zasloužená. Na druhou stranu jsme měli víc vyložených šancí, než měl Baník. Je obrovská škoda, že nám tam aspoň jedna branka nepadla. Ten bod asi bereme.

Baník podle očekávání předvedl výkon na hranici svých možností. Bylo to tím, že hrál o život?
Samozřejmě. Jsou poslední, hrají o záchranu. Sám vím, jak to je nepříjemné. Přes zimu udělali pár zkušených kluků. Myslím si, že si s tlakem poradí a pro každého budou velmi nepříjemným soupeřem. Pro nás je fakt škoda, že nám tam něco nespalo, že jsme je neporazili.

Před zápasem se hodně probíralo téma návrat Martina Filla do Teplic. Párkrát ses na hřišti se svým kamarádem střetl, jaké to byly souboje?
Myslím, že férové a tvrdé, tak to máme oba dva rádi. Co se stane na hřišti, to tam i zůstane. Doufám, že později bude čas pokecat.

Už jsi to naznačil, zima byla veliká. Ve sprše rozmrzání bude asi hodně bolet.
To bude, asi budeme půl hodiny v sauně. (úsměv) Teď vážně, já to zlehčuji, ale bylo to hrozně nepříjemné. V lize jsem takovou zimu snad nezažil.

Nepříjemné je určitě i to, že máte ze dvou jarních zápasů jen jeden bod.
Realita je taková, že nám v zimě odešli dva klíčoví hráči. Šanci dostávají kluci, kteří toho na podzim tolik neodehráli. Nechci, aby to zněla jako výmluva, ale je to prostě tak. Na hřišti se dá porazit každý. Je opravdu škoda, že to dneska nevyšlo. Před týdnem v Jablonci to bylo herně horší, tentokrát nám to tam prostě jen nespadlo. Musíme se dobře připravit na příští zápas a v Jihlavě bodovat.