Jan Krob: Ve vápně jsme darebný

Jan Krob se vrátil po delší odmlce do základní sestavy Teplic. Přesto „skláři“ znovu prohráli, tentokrát 0:2 v Olomouci. Před posledním zápasem základní části před nimi stojí jednoznačný úkol – porazit na vlastním stadionu Příbram.

Prohráli jste potřetí v řadě. Byl nějaký rozdíl mezi zápasem v Olomouci a předchozími dvěma zápasy?
Co jsem viděl předposlední utkání z tribuny a poslední z lavičky, tak se nezměnilo vůbec nic. Snažím se hrát, ale nezakončíme. Když nevystřelíme, nemůžeme dát gól, nemůžeme pomýšlet na body.

Trenéři vás nabádají k častější střelbě, měli s vámi pohovory, přesto to nezabralo. Proč?
Těžký. Někdo si asi nepřipouští nebo neví, o co se hraje, někomu je možná jedno, že budeme hrát o záchranu. Trenéři nás nabádají k zakončování, ale zkoušíme zasekávačky, to je špatně. Musíme zvednout hlavy a zabrat. Máme poslední týden, poslední zápas základní části s Příbramí. Musíme do toho dát vše a zápas roku zvládnout.

Pozitivní je, že záchranu máte ve svých rukách.
To je pozitivní, navíc hrajeme doma. Když to zvládneme, bude to fajn, ale víme, že fotbal je o gólech. Z posledních tří zápasů jsme dali jen jeden náhodný.

I z tribuny je vidět, že předfinální a finální fáze vám dělá velké problémy. Přitom herně to není tak zlé.
Jo, dnes nebyl první poločas herně špatný. Ale stejně měla Olomouc tři tutovky, z toho dvě po našich chybách, když jsme zkoušeli nesmyslné rozehrávky. Herně se od toho dá odrazit, 30 metrů od brány je to dobrý, ale rozhoduje se ve vápně a tam jsme darebný.

Pramení vaše problémy i z časté rotace sestavy?
Nezávidím to trenérům. Do poslední minuty neví, kdo přijde s tím, že ho něco bolí. Nějak se to nakupilo. Tenhle týden se musíme dát do kupy. Uvidíme, jestli se vrátí Moula. Třeba to rozhodne jako na konci podzimu.