Jan Knapík a Daniel Fila byli u postupu na EURO U21!

Česká jednadvacítka si během probíhající reprezentační přestávky zajistila postup na evropský šampionát této věkové kategorie, které se bude hrát v příštím roce v Rumunsku a Gruzii. Bude se zde také hrát o postup na Olympijské hry v Paříži v roce 2024.

U postupu lvíčat byli také Jan Knapík a Daniel Fila, kteří jsou součástí českého týmu. Ten zvítězil v prvním zápase v Islandu 2:1, v odvetě v Českých Budějovicích pak udržel postup výsledkem 0:0.

Baráž o postup na ME U21 v roce 2023
1. zápas
Island – Česko 1:2 (1:1)
26. Magnússon z pen – 33. Valenta, 70. Sejk. ŽK: Barkarson, Thorvaldsson, Fridriksson, Magnússon - Kovář, Žambůrek, Knapík. Rozhodčí: Bogár - Szalai, Georgiou (vš. Maďarsko).
Island: Valdimarsson - Thórhalsson, Fridriksson (65. Ómarsson), Ólafsson, Thorkelsson, Barkarson (87. Ulfarsson) - K. Thórdarson (79. Andrason), Baldursson, Magnússon – Willumsson (88. Óskarsson), Thorvaldsson (65. Bjarkason).
Česko: Kovář - Gabriel A., Vitík, Hranáč, Jurásek D. - Červ, Žambůrek - Sejk (90.+3 Knapík), Valenta (81. Kaloč), Daněk (76. Souček F.) - Fila (81. Jurásek M.).

2. zápas:
Česko U21 – Island U21 0:0, první zápas 2:1 – postupuje Česko
ŽK:
Kozák, Sejk, Valenta, Souček, Žambůrek, Hranáč – Thórhallsson, Bjarkason. ČK: Fridriksson. Rozhodčí: Krogh – Rasmussen, Dahl (vš. Dánsko). Diváci: 5721.
Česko: Kovář - Gabriel, Vitík, Hranáč, D. Jurásek - Červ, Žambůrek – Sejk (74. Fila), Valenta (90. Souček), Ševčík (58. Kaloč) – Kozák (58. Daněk).
Island: Valdimarsson – Ómarsson (72. Bjarkason), Ólafsson, Thorkelsson, Fridriksson - Baldursson, K. Thórdarson (80. Ulfarsson), Hlynsson - Óskarsson, Willumson (90. Mikaelsson), Thórhallsson (72. Tómasson).

V reprezentačním dresu se představil během reprezentační pauzy také Jakub Křišťan, který nastoupil do obou zápasů za českou dvacítku, odehrál celý zápas při výhře 2:1 s Rumunskem a poločas při remíze 2:2 s Vlašimí.

Za reprezentační tým Moldávie do jednadvaceti let pak nastoupil do zápasu v Ázerbajdžánu Vicu Bulmaga, při remíze 0:0 odehrál první poločas.