Jan Knapík: Pořádně jsem nevěděl, jak slavit

​Jan Knapík byl po utkání se Zlínem šťastný jako blecha. Dal gól a rozhodl tak důležitý duel. Stalo se tak v jeho teprve druhém ligovém duelu!

Dát gól hned ve druhém ligovém zápase, to je na stopera velká věc!
To jo, ale já jsem hlavně hrozně rád za tři body. Ty jsme moc potřebovali do tabulky, pomůžou nám. V Plzni se za týden popereme o další tři body.

Jak se to seběhlo?
Pořádně ani nevím. Viděl jsem, jak letí balon. Chtěl jsem si na něj naskočit, to se povedlo. A umístit ho na branku. Padlo to tam. Jsem za to rád, ale jak říkám, hlavní jsou ty tři body.

Na tréninkách i v zápasech jsi takových situací zažil už hodně. Dokážeš proto říct, jestli tam byla chyba brankáře, nebo spíš vaše šikovnost?
To nevím. O brankáři jsem vůbec nevěděl. Koukal jsem na balon, šel jsem po něm a trefil ho. Nedokážu říct, jestli to byla chyba brankáře.

Při prvoligovém gólu řada hráčů neví, jak slavit. Co ty?
Také jsem po pravdě pořádně nevěděl. Běžel jsem za Kůčou, myslel jsem, že mi nahrával on. Pak jsme to slavili s kluky v kabině.

A fanoušci po děkovačce vyvolávali tvoje jméno.
To je hodně příjemné, když tribuna volá vaše jméno. Moc fanouškům děkuji.

Všechno se seběhlo čtyři dny před devatenáctými narozeninami, na jaře tě navíc čeká maturita na teplickém gymnáziu...
Věřím, že všechno bude v pořádku. Škola mi vychází vstříc, žádné velké problémy nemám, snad se mi podaří do pololetí dohnat i všechny zkoušky.