Jan Fortelný se vrací na hostování do Teplic

Záložník Jan Fortelný, který strávil v teplickém dresu většinu loňské sezóny, se po vyléčení zdravotních problémů vrací na další hostování na Stínadla. "O Honzův návrat jsme stáli od úvodu přípravy, ale bohužel ho dlouho trápilo zranění, proto se k nám připojil až nyní," říká sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Fortelný přišel do Teplic v závěru přestupního období na podzim 2020, brzy se zapracoval do základní sestavy a nakonec odehrál devatenáct ligových střetnutí, ve který zaznamenal dvě gólové asistence. Jeden start přidal také v MOL Cupu. "Vracím se sem moc rád, těšíl jsem se na kluky, protože jsem tu už strávil minulou sezónu. Věřím, že mi to tu opět pomůže vrátit se zpět do formy po zranění," těší se na návrat mladý záložník.

Návrat na Stínadla byl v řešení už od úvodu letní přípravy, ale bohužel do toho zasáhlo zranění kreativního záložníka, proto k jeho přesunu došlo až nyní. "Bylo to pro mě náročné na hlavu, táhlo se to opravdu dlouho. V jednu chvíli už to vypadalo, že by to šlo, ale zase do toho vletěly nějaké problémy, takže jsem rád, že konečně je to za mnou a už se můžu se spoluhráči připravovat na další zápasy," pochvaluje si Jan Fortelný.

Ten ještě nejspíš nebude připravený do nedělního zápasu s Jabloncem, ale poté už by se rád zapojil do ligových zápasů. "Na neděli to bohužel nejspíš ještě nepůjde, ale na další zápasy už bych měl být připravený aspoň naskočit z lavičky," dodává Fortelný.