Jan Fortelný přichází na hostování

Doslova v poslední minuty pondělního večera, tedy posledního dne přestupního období, se podařil dotáhnout příchod Jana Fortelného z pražské Sparty na roční hostování. "Uvědomovali jsme si, že je potřeba ještě mužstvo před koncem přestupního okna posílit. Pracovali jsme kromě příchodu Roberta Jukla, ještě na dalších hráčích a věřili, že se podaří některý přestup dotáhnout do konce. I když se jednání táhla, tak se nám to nakonec podařilo u Jana Fortelného," říká k hektickému dni sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Fortelný patří k velkým talentům z řad sparťanských odchovanců, pravidelně nastupuje v mládežnických reprezentacích, kde prošel výběry od U16 až po U21, se kterým se momentálně připravuje na zápasy se Skotskem a s Litvou a je tak spoluhráčem Patrika Žitného, s tím ho pojí také stejný rok narození - 1999.

Fortelný prošel mládeží Sparty, v dorosteneckém věku nastupoval také v UEFA Youth League. V devatenácti letech začal sbírat zkušenosti ve druhé lize, nejprve strávil sezónu ve Vlašimi a poté další rok v Jihlavě. V létě už se velmi dobře ukázal v přípravě letenského týmu a zasáhl také do jednoho ligového zápasu. "Fortelného jsme delší dobu sledovali a stáli o něj. Věřím, že se v našem týmu prosadí a bude posilou," přeje si Vachoušek.

Současně došlo také k jednomu ochodu z teplického týmu. Igor Paradin, kterého čeká operace menisku, předčasně ukončil hostování a vrací se do ruského Krasnodaru. "Igora čeká operace a poté bude ještě minimálně dva měsíce mimo hru, jelikož by jeho hostování stejně vypršelo 31. prosince, tak jsme se dohodli s Krasnodarem na předčasném konci hostování, aby se mohl léčit na jejich klinice," dodává Vachoušek. Na zkoušce v Teplicích neuspěl také slovenský hráč z Dunajské stredy, který se s týmem připravoval v minulém týdnu. "Volné hráče je možné podepisovat i nadále, takže se ještě i nadále poohlížíme tímto směrem," říká závěrem sportovní ředitel FK Teplice.