Jakub Urbanec: Jsem strašně vděčný, že můžu hrát ligu

Po dvou měsících hrál v základní sestavě a hned dal branku. A dokonce vítěznou! Jakub Urbanec byl hrdinou mlhavého sobotního odpoledne, ve kterém Teplice porazily Liberec 2:1.

Lepší návrat do základu sis asi přát nemohl, co říkáš?
Souhlasím! Zranění mě moc mrzelo, takhle dlouho zraněný jsem v minulosti nebyl. Hlavní je, že jsme to zvládli za tři body.

Co ti bylo?
Naštíplá holení kost. Nějak jsem špatně dopadl v zápase se Spartou. Hned jsem věděl, že je zle.

Jaká byla snaha o návrat?
Cítil jsem se neohrabaný, dostával jsem se do toho pomalu. Ale teď už je to dobré.

Vy jste v minulém kole padli v Boleslavi, tři body na závěr podzimu se jistě hodí.
Ano, nikdy se nám nepovedlo potvrdit domácí výhru. Proto jsme cítili, že jsme museli vyhrát.

A co mlha, která byla od druhé půle hodně hustá?
Nebylo to úplně ono. Myslím, že jsme si s ní ale poradili dobře. Oba týmy chtěly hrát, to je nejdůležitější.

A bylo to hratelné?
Podle mě to bylo regulérní. Bavili jsme se s rozhodčím, když to přerušil, proč to přerušil, že se nic nezměnilo.

Nenapadlo tě, že se bude dohrávat třeba druhý den po obědě?

Možná jsme v hlavách měli i to, že v případě dohrání ještě budeme muset hrát třeba zítra po obědě, no. Doufali jsme ale, že to bude na pár minutek a půjde se hrát.

Před tím přerušením jsi dal pěkný gól z dálky. To byl záměr v té mlze?

My si říkali o půli, ať střílíme z dálky. Když jsem se ale dostal k míči, tak jsem nad tím nepřemýšlel.

Máte po 16 kolech 19 bodů. Spokojenost?
Jo, spokojenost. Škoda, že jsme nepřivezli víc bodů z venku. Na jaře určitě zlepšíme venkovní zápasy a budeme tabulkou stoupat.

Co chybělo při těch zápasech venku? Třeba víc odvahy?

Odvahy... Podle mě ani venku nehrajeme špatně. Hezky se na nás možná kouká. Možná tam chybí víc agresivity, víc se tlačit do zakončení.

Ty jsi nakoukl do ligy, dal jsi pět gólů za podzim. Co na to říkáš?

Užívám si to. Jsem strašně vděčný, že to může být. Doufám, že to bude pokračovat.