Jakub Řezníček: V Plzni to bude nesmírně těžké

Jakub Řezníček, který dal za Teplice v lize zatím tři góly, nastoupí v neděli v posledním ligovém kole roku 2019 v Plzni. Viktorka je poslední český tým, za který hrál před tím, než oblékl žlutomodrý dres. Nedělní střetnutí tak pro něho bude o něco více prestižnější, než jsou ostatní zápasy.

Jakube, prošel jsi několika českými týmy, v Plzni jsi také hrál. Bude pro tebe ten zápas speciální, nebo bude jako ostatní duely?
Asi ne jak ostatní zápasy. V Plzni jsem byl rok a půl, zažil jsem tam Ligu mistrů, byly to hezké zážitky. Ale budu tam chtít uspět a nějaký bod odvézt.

Řadu bývalých spoluhráčů v neděli potkáš. Na koho si dát nejvíce pozor?
Až na výjimky se to tam moc neproměnilo. Nejde ale vybrat jednoho. Je to silný tým. Pozor si musíme dát na všechny plzeňské hráče.

Aktuálně není Plzeň v TOP formě, ale to může být pro vás nevyzpytatelné, protože potřebuje za každou cenu vyhrát.
Je pravda, že ta forma není TOP. Ale pořád si drží druhou příčku. Doma má ty zápasy pořád dobré, bude to nesmírně těžké.

Proč se jí doma pořád daří?

Doma se hraje pořád každému týmu lépe. Jí to doma pořád jde, zato venku se jí moc nedaří. Doma jí ženou fanoušci, dlouhodobě ty domácí duely zvládá na vysoké úrovni.

Liga se hraje od července. Cítíte, že už je to dlouhé?
Není to tak, že by toho bylo moc, jedeme až do konce. Navíc já tu nejsem od začátku. Doufám, že budu v neděli co nejvíce platný. Čeká nás zápas, který se hraje málokdy. Myslím, že přijde hodně lidí, že to bude hezký zápas.