Jakub Řezníček: Hráli jsme i za trenéra, nechceme, aby končil

​Útočník Teplic Jakub Řezníček dal v dresu Teplic v této sezoně uždevět branek. Nejlepší střelec mužstva přiznává, že „skláři“ hráli v posledních zápasech i za svého trenéra Stanislava Hejkala, o jehož odvolání média spekulovala. „V kabině ho máme všichni rádi,“ řekl na tiskové konferenci za mužstvo „Řízek“.

Jaký to byl proti Příbrami zápas?
Byli jsme silní na balonu, potvrdili jsme předchozí zápasy, které nám nevyšly výsledkově, ale herně byly dobré. Teď jsme dominovali na balonu, byli jsme jasně lepší. Dvakrát jsme vypíchli balon, dobře jsme to vyřešili. Ty dva rychlé góly nám hodně pomohly.

Po Jablonci jsi říkal, že jste na tom špatně psychicky. Herně to i v Budějovicích bylo dobré, ale zase jste prohráli. Jak jste se z toho dostávali?
Dostávali jsme se z toho prací, zkoušeli jsme se povzbuzovat, že to už musí přijít. Naštěstí to přišlo. Konečně jsme dali více než dva góly

Pomůže zisk tří bodů?
Pomůže, snad ano. Nesmíme polevit. Musíme hrát pořád stejně – držet balon, kombinovat. Vidíme, že to jde. Musíme nasbírat co nejvíc bodů a co nejdřív se zachránit.

Měli jste v hlavách, že hrajete za trenéra?
V hlavě jsem to já osobně určitě měl. Nechtěl bych, aby trenér končil. Ukázali jsme, že fotbal hrát umíme, že trenér nastavujeme dobrou taktiku. Že když budeme plnit jeho pokyny, tak si navzájem můžeme pomoct. Myslím, že tu všichni máme trenéra rádi a nechceme, aby skončil.

Jak se hrálo proti Příbrami, které jste odchovancem?
Většinou se mi proti nim hraje blbě, protože většinou hrají o padáka. Já jim fandím a doufám, že v nadstavbě posbírají pár bodů.

Dáváš góly, formu tedy máte dobrou, že?
Moje forma? To ať zhodnotí trenér. (smích) Cítím se ale dobře. Jsem rád, že jsme konečně vyhráli. Každý gól mě samozřejmě těší, ale nejdůležitější je co nejdřív se zachránit. Pak se z toho musíme oklepat a v nové sezoně šlapat dál.

Tomáš Grigar vychytal stou nulu. Bylo i tohle téma?
Já to vím, my spolu jezdíme v autě. I kluci to určitě věděli. I o poločase jsme říkali, že musíme hrát na nulu. Ke konci jsem si už moc přál, aby to vyšlo.

Hnalo vás také to, že za nulu bude nějaká odměna pro kabinu? I když Grigy je pokladník, tak možná vám ani neřekne, co za stou nulu je.
Právě. On je pokladník, on ví, za co jsou všechny ty pokuty. Tak třeba nějaké občerstvení do kabiny donese. (smích)