Jakub Řezníček: Bylo to pěkné utkání a bod není špatný

Teplice ve velmi pohledném utkání remizovaly v Olomouci 0:0. Nejvíc šancí z kádru „sklářů“ měl Jakub Řezníček. Své jubilejní desáté branky v sezoně se ale na Hané nedočkal.

Na začátku jste měli hodně šancí dát gól. Ten úvod byl od vás záměr?
Nečekali jsme, že se do tolika dostaneme. My hlavně chtěli na začátku gól nedostat, ale zároveň jsme chtěli vstoupit do utkání aktivně. Byl to fotbal nahoru – dolů, každý mohl dát gól. Udrželi jsme nulu, ale mohli jsme i vyhrát, i když to každý zápas nejde… Bylo to pěkné utkání a bod z Olomouce není špatný. Jedeme dál !

Ty sám jsi měl pár příležitostí. Při které z nich jsi byl gólu nejblíže?
Měl jsem dvě hlavičky v první půli, pak ve druhé tam byl hezký centr od Maryho, ale ztratil se mi ve sluníčku, tak mě trefil jen do prsou. Škoda té první půle. Kdybych nebyl tak zpocený a balon mi nesjel po čele, tak by třeba mohl zapadnout na zadní tyč.

Do konce jsou ještě tři kola. Neuspokojí vás to, že máte záchranu už skoro v kapse?
Myslím, že jsme v posledních utkáních ukázali, že chceme vyhrávat.

Za Olomouc jsi hrál, jaký to byl návrat?
Já tu nebyl dlouho. Ale většinu kluků znám, ten olomoucký kádr se moc nezměnil. I vedení a novináře znám. Jen trenéra ne, toho jsem nikdy neměl.

Překvapuje tě, že Sigma hraje o záchranu?
Měla nějakou výsledkovou krizi, vypadla z desítky. Takový je fotbal, někdo v té skupině o udržení musí být.

Ale s tebou hrála o poháry. A sám říkáš, že se kádr moc nezměnil.
Já přišel až v zimě, kdy to bylo rozjetý, jen jsme to dojeli. Nevím, co se tu dělej, nebo ne, to je spíš otázka na vedení. Fakt nevím, proč se nedaří.