Jakub Řezníček: Bod z Liberce není špatný

Jakub Řezníček v Liberci naznačil, jak velkou posilou pro Teplice bude. Odvedl výborný výkon, svému novému mužstvu v ofenzivě pomáhal řadou vyhraných soubojů.

Při premiéře v teplickém dresu remíza. Spokojenost?
Bod samozřejmě bereme, i když jsme místy tlačili a mohli to dotáhnout do druhého gólu. Bohužel se to nepovedlo. Bod z Liberce je určitě dobrý.

Rozhodně jste nehráli druhé housle, častěji jste drželi míč.
Chtěli jsme to zlomit na naši stranu. Chyběla tam ještě větší kvalita ve finální fázi. Bod z Liberce ale není špatný.

Jak se hrálo tobě osobně? Byla na tobě vidět velká chuť do hry.
Chuť byla, ale síly ne. (úsměv). Hrát 90 minut po osmi měsících bylo těžké. Snad se do toho dostanu a bude to dobré.

Lavička se tě ptala, jestli můžeš. Mrkal jsi, že jo. Nechtělo se ti střídat?
Před zápasem jsme si říkali, že musím 90 minut vydržet, protože několik kluků má zdravotní problémy. Střídání byla naplánovaná. Já jsem zdravý, snažil jsem se proto makat, co nejvíc se dalo.

Ve středu hrajete další zápas. Hlavním úkolem teď bude dát se rychle do kupy, že?
V neděli je regenerační trénink, musíme pořádně zregenerovat. S Boleslaví chceme potvrdit bod z Liberce třemi body. Musíme se pokusit vyhrát, aby byla lepší nálada a konečně jsme se zvedli.

Mladá Boleslav je silný soupeř, jehož hlavní hvězdou je Komličenko. O víkendu se opět trefil, a to hned dvakrát.

Každý soupeř doma se musí porazit, nebo s ním hrát alespoň vyrovnanou partii. Když si pohlídáme Komličenka, tak to půjde. Je to fantastický střelec, ve vápně je silný, ale ve hře není až tak platný.

Bude to tvoje domácí premiéra. Jak vzpomínáš na zápasy na Stínadlech?

Hrál jsem tam už hodně zápasů. Bylo to tam vždy těžké. Doufám, že Boleslavi se tam také bude hrát špatně.

Co se vám před premiérou honilo v hlavě?

Nehonilo se mi tam nic. Chtěl jsem to hlavně odmakat, podat co nejlepší výkon. Měl jsem chuť, těším se teď na každý trénink. Před tím jsem totiž běhal po lesích. Věřím, že zápas od zápasu budu lepší, budu dávat góly a budeme bodovat.