Jakub Mareš: Musíme jít krůček po krůčku

Jakub Mareš vedl teplický tým s kapitánskou páskou do boje proti pražské Slavii. V prvním poločase měl dvě příležitosti, které nevyužil, ale v 64. minutě se hezky uvolnil při brejku a levou nohou překonal Koláře.

Jak cenný je tento bod se Slavií, která je u nás špička?
Je hodně důležitý, v naší pozici je asi jedno jestli hrajeme se Slavií nebo s Karvinou, my prostě musíme sbírat body. Dneska to je pro nás moc důležitý bod, i když se ten zápas nevyvíjel dobře, ale čekali jsme na nějakou šanci a naštěstí jsme ji využili. Pak jsme to silou vůle ubojovali.

Se Slavií jste bodovali po osmi zápasech a po více než čtyřech letech, je to o to větší úspěch?
Slavie je nejlepší tým v lize, mají dobře poskládaný tým a hrají fakt dobře. My jsme se museli soustředit na sebe, hrát svoji hru, prvních pětadvacet minut se to podle mě docela dařilo, měli jsme tam i nějaké šance. Sám jsem tam měl dvě příležitosti, kdy jsem to nejdřív absolutněn netrefil levou nohou a pak jsem si míč špatně zpracoval po standardce. Mrzelo mě to, protože pak Slavia dala břevno a následně jsme dostali takový náš typický gól. To byla hrozná škoda! Museli jsme pokračovat v naší hře, ale na začátku druhé půle se nám to úplně nedařilo, až potom ošetřování, co tam bylo, jsme se trochu nadechli. Vypracovali jsme si šanci, kterou jsme proměnili. Je to důležitý bod pro nás, ale musíme pracovat dál.

Bylo důležité, že jste se ve druhém poločase nenechali strhnout k bezhlavému útočení, ale čekali jste trpělivě na svou příležitost?
Samozřejmě! Měli jsme danou taktiku, kterou nám trenér celý týden vtloukal do hlavy a té jsme se drželi. Čekali jsme na svou šanci nebo na nějakou standardku. Něco jsem tam měl už v prvním poločase, ale nepodařilo se to vyřešit. Naštěstí přišel brejk v druhém poločase, který jsme využili.

Dostal jsi se na sedm branek, bude se na tebe spoléhat i dál, protože vás čeká boj o záchranu...
Samozřejmě víme, kde se v tabulce nacházíme. Mužstvo na mě spoléhá a určitý tlak na sebe cítím, proto jsem i po tom prvním poločase na sebe byl trošku naštvaný a doufal, že přijde ještě nějaká šance. Sice jsem to chtěl dát na zadní tyč a skočilo mi to, ale jsem rád, že jsem dal gól. Musíme hlavně makat jeden za druhého, abychom se jako Teplice zvedli a šli výš.

Co je potřeba, abyste se odpíchli a šli výš?
Musíme makat, musíme jezdit a nesmíme spoléhat na to, že to uhrajeme fotbalovostí. Musíme makat a pak třeba přijde i ta fotbalovost. Teď musíme jít krůček po krůčku.

Budete mít nového ředitele, jak to vnímáš ty jako kapitán? Řešili jste to nějak v kabině?
Přímo jsme to neřešili, ale samozřejmě to vnímáme. Je to pro náš klub důležité, takže doufám, že to bude ku prospěchu, protože Ruda Řepka má ve fotbale velké jméno, navíc je tady z Teplic. Věřím, že budeme dobře všichni spolupracovat a půjdeme nahoru.