Jakub Hora: V Karviné chceme vyhrát

V neděli od 16 hodin hrají Teplice v Karviné další ze série ligových zápasů. Jakub Hora si přeje, aby se žlutomodrým dařilo v Těšínském Slezsku podobně jako v minulé sezóně, kdy jeho tým zvítězil 4:1.

Po domácím duelu s Mladou Boleslaví jedete ven. Jaký duel bude?
Bude to zajímavý zápas. Karviná je šest bodů pod námi, budeme u ní chtít vyhrát.

Co do Karviné očekáváš?
Myslím, že to je silný soupeř, hodně bojovný. Ostatně to ukázala i nyní na Slavii. Nečeká nás proto v Karviné nic jednoduchého. Jestli si dobře pamatuji, tak v minulé sezóně jsme v Karviné 4:1 vyhráli. Budeme chtít na to navázat a také na výhru z Liberce.

V minulé sezóně to byl zápas, který vám sedl, každý útok jste zakončili branku. Jak to zopakovat?
My hrajeme pořád stejně. Na brejky, po stranách. Hlavní je, aby nám to tam padalo. Bylo by fajn, kdybychom i tentokrát dali ze všeho gól.

Karviná je nejvzdálenějším soupeřem. Jak si krátíte v autobuse dlouhou cestu?
Hodně kluků si čte. Já celých pět hodin hraji s Janem Krobem a Tomášem Grigarem karty. Tak jsem zvědavý, až vylezu z autobusu, jak budu rozlámaný.

Kdo vyhrává?
To se střídá. Honza Krob umí snad všechny sporty, které existují. I karty mu jdou, teď ale hodně prohrával, tak jsem zvědavý, jak to bude dál.

V době moderních technologií je určitě většina kluků na internetu. Nebo je od trenéra zakázáno se před zápasem rozptylovat?
My jedeme autobusem už den před zápasem, takže je to v pohodě. V autobusu frčí iPady, notebooky, filmy, knížky. Každý si to dělá po svém, jak mu to vyhovuje.