Jakub Hora: Musíme makat jako na Bohemce

První start v lize zažil Jakub Hora už před více než osmi lety v dresu pražské Slavie. V neděli nastoupí ke svému dvoustému prvoligovému duelu. Na sobě bude mít dres Teplic a proti tomu, aby jubileum bylo oslaveno vítězstvím, bude olomoucká Sigma. Na Stínadlech se začíná v 15 hodin.

Kubo, čeká tě jubilejní dvousté utkání v lize. Co vše ti ligová utkání přinesla, co ti vzala?
Byl jsem rád, že jsem do ligy nakoukl. První ligový zápas jsem hrál v Slavii. Říkal jsem si tehdy, že je to bomba, a že kdyby se mi povedla stovka, tak by to bylo fajn. Vidíte, a teď budu slavit dvoustovku. Vzpomínám na vše moc rád, i když jsem byl vážně zraněný a nějakých 20 zápasů stál.

To jsem měl na mysli, když jsem se ptal, co ti to vzalo.
Ano. Ale to do kariéry sportovce asi patří, nemůže být vše růžové. Tak nějak to beru a nemyslím na to, je to za mnou.

Jak ses změnil za tu dobu jako člověk?
Spíš mi přijde, že nějak stárnu. Jsem klidnější, není už to, co bývalo, když jsem byl mladý. Jinak si myslím, že jsem stejný.

Brzy ale přijde chvíle, která tě hodně změní. Mám tím na mysli otcovství, porod tvé přítelkyně se totiž blíží.
Na to se strašně těším, už aby to bylo. To mě asi změní hodně, hlavně mě to uklidní, už teď jsem ale docela klidný. Opravdu se moc těším!

Pojďme k samotnému nedělnímu utkání se Sigmou, vašim tabulkovým sousedem.
Myslím, že to bude nesmírně těžký zápas. Olomouc nepatří tam, kde teď je. Má tým daleko lepší, než na jaké je příčce. Potkalo ji ale to, že hrála evropský pohár, doplácela na to v lize. Teď půjde nahoru.

Sigma má ve svém kádru několik mužů, kteří vás v minulé sezoně trápili, shodou okolností to jsou jména k nakousnutí – Buchta a Houska.
On je ten tým vyvážený. Vepředu je nebezpečný i Nešpor. Ale ta hra bude o nás, musíme soupeři vnutit to naše, to, s čím chceme hrát, jak chceme pracovat, abychom vyhráli.

Poslední dva zápasy venku jste vyhráli, ale doma čekáte na výhru už dva měsíce.
I tak to vnímáme, potřebujeme to zlomit. Když budeme makat jako na Bohemce ve druhém poločase, tak se nemáme čeho bát a vyhrajeme.