Jakub Hora: Musíme hrát nebojácně a agresivně

Jakub Hora se stal v neděli poprvé tatínkem. Jak se chystá na páteční zápas svých Teplic s Libercem? A jakou bude mít speciální motivaci pro tento duel?

Stal ses novopečeným tatínkem krásné dcery Sofinky. Jaké jsou čerstvé tatínkovské pocity?
Je to něco bombastického! V neděli v půl druhé ráno mě přítelkyně vzbudila, že jí praskla voda. Bylo to pak takové hektické. Jeli jsme do porodnice a Sofinka přišla na svět v 15.10 hodin.

Byl jsi u porodu?
Ano, už od začátku jsem věděl, že tam budu, že ženu podpořím. Zvládla to fantasticky, byla statečná a myslím, že jsem ji dost podporoval. Když jsem viděl, jak malá vyšla na svět a dali jí mamince na bříško, tak jsem se sesypal. Byla tam proudy slz.

Děti je potřeba zapít!
S kluky a s trenéry jsem se o tom bavil v kabině. Říkal jsem, že prostě vyhrajeme v pátek s Libercem a půjde se zapít.

Co je potřeba udělat pro to, aby se vyhrálo?
Musíme hrát nebojácně a agresivně. Liberec není špatný soupeř. Je běhavý, fotbalový. My prostě musíme dát o gól více než oni a vyhrát.

Klíčem k výhře může být začátek, který vám v minulých ligových zápasech dělal problémy.
Tak samozřejmě, bude to o té první půli. Já si myslím, že se nachystáme výborně, abychom to zvládli, protože ten zápas je pro nás moc důležitý, pro mě také.

Máte za sebou dvojzápas s Duklou. Co napověděl o vaší formě?
Ten první zápas byl pohárový. Nevím jak Dukla, ale my jsme se na něj připravili výborně a postoupili. Ve druhém zápase jsme nezvládli začátek. Sice jsme byli silnější na balonu, ale nebyli jsme důrazní ve vápně, takže jsme skoro nemohli dát gól. Druhý poločas jsme hráli o devíti, dohrávali jsme to spíš fyzicky, než abychom něco udělali. Věřili jsme, že můžeme dát gól ze standardky, když nám Dukla nedala druhý gól. Ten zápas byl ale z naší strany špatný, to se nemůže opakovat. Teď potřebujeme sbírat body, ať je to jakýkoliv soupeř.

Klíčové budou domácí zápasy.

Samozřejmě. Věřím, že porazíme Liberec a pak porazíme Zlín. I na Spartě můžeme něco uhrát, nesmíme se ale bát. Jsou to poslední tři zápasy, není na co čekat. Potřebujeme se dostat do klidného středu, nebo alespoň utéct té spodní skupině.