Jak si vedli tepličtí hráči v reprezentacích

Hned několik teplických hráčů nastoupilo během reprezentační pauzy do bojů v dresu národního týmu, jak si vedli se dozvíte v následujícím článku.

Dvojice Alex Král a Daniel Trubač nastoupila do kvalifikačních utkání jednadvacítky, Alex Král odehrál plnou porci minut při vítězstvích nad San Marinem i v Moldavsku (shodně 3:1), Daniel Trubač nastoupil do obou zápasů v záklladní sestavě, ale v prvním utkání střídal o poločasu, ve druhém pak v 56. minutě.

ČR "21" – San Marino "21" 3:1 (0:0)
Góly:
63. a 76. Zajíc, 71. Sáček - 92. D´ Addario
Rozhodčí: Michajl Vilkov - Alexej Voroncov a Dmitrij Žvakin (všichni Rusko).
ŽK: 21. Tamagnini, 41. Lunadeti, 45. Gatti, 82. Della Vella
Diváci: 1473
ČR: Staněk – Řezáč, Bačo, Král, Provod - Kulhánek, Sáček (77. Kratochvíl) – Trubač (46. Knejzlík), Mihálik, Vaníček (67. Takács) - Zajíc Trenér: Vítězslav Lavička.
San Marino: De Angelis - D´Addario, Censoni, Casadei, Grandoni - Battistini (56. Vultaggio) - Mularoni, Lunadei, Gatti, Tamagnini (90. Venerucci), Tomassini - Gatti (76. Della Valle). Trenér: Fabrizio Costantini

Moldavsko "21" – ČR "21" 1:3 (1:1)
Góly:
10. A. Macritchii - 15. Provod, 60. Bačo, 71. Knejzlík
Rozhodčí: Robert Hennessy - Emmet Dynan, Mark Gavin (všichni Irsko).
ŽK: 18. A. Macritchii - 86. Knejzlík.
Diváci: 1000.
Poznámka: v 81. minutě neproměnil Mihálik penaltu, brankář chytil
Sestava ČR: Staněk - Řezáč, Bačo, Král, Knejzlík - Mihálik, Trubač (57. Vaníček), Kulhánek, Sáček, Provod (89. Ladra) - Zajíc (70. Takács). Trenér: Lavička.

Skvěle vkročila do kvalifikační bojů o ME česká devatenáctka, první fázi kvalifikace dokázala vyhrát, když porazila postupně Arménii, Lucembursko i Skotsko. V prvních dvou případech u toho byl také teplický Patrik Žitný, který navíc proti Arménii vstřelil i závěrečnou branku českého týmu. "Jsme rádi, že jsme celou skupinu vyhráli, navíc bez obdržené branky. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na tom podíleli," komentoval postup trenér české U19 Luboš Kozel.

ČR "19" - Arménie "19" 5:0 (2:0)
39. a 70. Růsek, 16. Graiciar z pen., 54. vlastní Portugalyan, 83. Žitný.
Sestava ČR: Bačkovský - Kadar, Neuer, Mareš, Dudl (73. Sláma) - Žitný, Sedláček, Sadílek - Graiciar (84. Krejčí), Růsek, Fortelný (65. Vais). Trenér: Kozel.

ČR "19" - Lucembursko "19" 5:0 (4:0)
24., 28. a 84. z pen. Sedláček, 41. Sadílek z pen., 45. Růsek.
Sestava ČR: Bačkovský - Kadar, Neuer, Mareš, Dudl - Frýdek, Sedláček, Sadílek - Graiciar (77. Fortelný), Růsek (52. Zifčák), Žitný (46. Drchal).

Skotsko "19" - ČR "19" 0:1 (0:0)
Branka:
87. Krejčí.
Sestava ČR: Bačkovský - Kadar, Neuer, Mareš, Dudl - Frýdek (87. Vais), Krejčí, Sadílek - Graiciar (90.+2 Sláma), Růsek, Fortelný (59. Drchal). Trenér: Kozel.

Velmi zajímavou konfrontaci má za sebou čeká šestnáctka vedená Václavem Kotalem, v jejím dresu nastoupili také tepličtí Filip Gedeon a Karol Sinu dvakrát proti Německu a dokázali v obou případech zvítězit, v prvním utkání 2:0, v tom druhém pak 4:0.

ČR "16" - Německo "16" 2:0 (0:0)
Góly:
50. Hložek, 59. Vorlický
Sestava ČR: Stejskal - Koželuh, Koudelka, Hellebrand, Šimek - Gedeon (54. Nováček) - Pech (54. Douděra), Vorlický (78. Starý), Hložek (78. Sinu), Kirschner (54. Wojatschke) - Svoboda (66. Toula), Trenér: Václav Kotal.

ČR U16 - Německo U16 4:0 (2:0)
5´ Nováček, 14´ Wojatschke, 72´ Hložek, 78´ Svoboda.
Sestava ČR: Mastný - Bartoš (58´ Koželuh), Kočí (58´ Koudelka), Hellebrand, Kirschner (58´ Vorlický) - Nováček (C) - Douďera (66´ Pech), Sinu (66´ Svoboda), Starý, Wojatschke (75´ Šimek) - Toula (66´ Hložek), Trenér: Václav Kotal.

V dresu české patnáctky se na turnaji v Argentině představil brankář Lukáš Četverik, zasáhl do dvou utkání - proti Chile a Kolumbii. Proti věhlasným soupeřům se však čeští mladíci výhry nedočkali.