Igor Delinčák: Naše hráčky mají kvality a schopnosti, aby se v II.lize úspěšně prosazovaly

Teplickým ženám se povedl vstup do druhé nejvyšší soutěže. Po 3.kole mají na kontě 6 bodů, 10 vstřelených a 4 inkasované branky

Po odehrání prvních 3 kol ve 2. lize žen můžeme zatím být s našim působením v této soutěži spokojeni. Trochu nás mrzí domácí prohra v 1. kole s týmem ABC Braník, kdy jsme v žádném případě nebyli horším týmem, ale nejspíše jsme zaplatili nováčkovskou daň, když jsme takticky nezvládli úplný závěr utkání a taky se od nás trochu odvrátilo štěstí a prohráli jsme smolným gólem ze standardní situace v samotném závěru nastaveného času.
V úvodních zápasech se nám velmi dobře povedlo vyřešit absenci některých stálých hráček tím, že jsme do sestavy vhodně zařadili několik hráček družstva dorostenek. Tady se nám asi vyplatila společná letní příprava a spolupráce těchto dvou družstev i v další přípravě. V dalším kole jsme již v Olomouci vybojovali úvodní vítězství v soutěži.
V bojovném a vyrovnaném utkání jsme díky větší efektivitě v zakončení rozhodli o osudu utkání v druhém poločase a zaslouženě jsme si z prvního venkovního utkání odvezli 3 body.
Ve 3. kole jsme v domácím utkání jednoznačně přehráli Rakovník rozdílem 5:0, kdy jsme o našem vítězství rozhodli 3 brankami v 1. poločase. Ve 2. poločase jsme postupně do utkání zapojili všechny hráčky z lavičky, navýšili své vedení a nepřipustili pochybnosti o našem vítězství.
V úvodních kolech jsme se přesvědčili, že jako nováček nemíníme ve 2. lize hrát "druhé housle" a ačkoliv se jedná o náročnější a vyrovnanější soutěž, naše hráčky mají kvality a schopnosti, aby se v ní úspěšně prosazovaly.

1.kolo/ FK Teplice – TJ ABC Braník 2:3 (1:1)
Branky: Badinková, Motyčková
Sestava: Boroschová – Budilová, Mrázová, Fryčová, Badinková – Janečková (Mendlová), Kodešová, Němcová L., Motyčková – Vlastníková, Václavíková

2.kolo/ 1.FC Olomouc – FK Teplice 1:3 (1:1)
Branky: Procházková, Kodešová, Badinková
Sestava: Boroschová – Budilová, Mrázová, Vlastníková, Procházková A. – Motyčková, Kodešová, Němcová L., Fryčová (Altmannová) – Badinková, Václavíková (Rezková)

3.kolo/ FK Teplice – FK Rakovník 5:0 (3:0)
Branky: 2x Janečková, 2x Němcová M., Rezková
Sestava: Boroschová – Budilová (Pazderová), Mrázová, Fryčová (Mendlová), Procházková A. – Janečková (Motyčková), Kodešová, Soukupová, Němcová L. – Badinková, Němcová M. (Rezková)