21.11.2018 | Němcová Leona

Igor Delinčák: Hodnocení podzimní části 2018/2019

Teplické ženy odehrály první půl rok v druhé nejvyšší soutěži pod vedením trenérské dvojice Delinčák - Borosch. V podzimní části se umístily na 4. místě s 13 body.

Jako nováček soutěže jste na podzim vybojovaly čtvrtou příčku. Jste spokojen s umístěním a herním představením týmu? 
Vzhledem k tomu, že umístění do 4. místa po základní části je našim dlouhodobým cílem od počátku, jsem s touto pozici spokojen. Trochu mě znepokojuje značný odstup od týmů na prvních třech místech a nepatrný náskok před pronásledovateli. Obecně jsem s herním projevem družstva spokojen. Samozřejmě ve 2. lize jsou mnohem viditelnější naše nedostatky, na kterých musíme ještě intenzivně a dlouhodobě pracovat. Jde např. o rychlost a přesnost práce s míčem, či pohotovost a přesnost v kombinaci.

Většina zápasů skončila těsným vítězstvím ve prospěch soupeřek. Co chybělo k vyrovnání nebo výhře v těchto zápasech?
Většinou velmi málo, vzhledem k tomu, že většinu rozdílových branek jsme inkasovali v závěru zápasu nebo dokonce v prodloužení. Příčiny se hledají těžko z části to bude nepřízeň štěstěny, nezkušenost některých hráček, laciné chyby v závěru zápasu...

Vidíte velký rozdíl mezi Českou fotbalovou ligou a II. ligou žen?
Samozřejmě rozdíly tady jsou a to třeba v kvalitě soupeřů a v individuálních dovednostech a zkušenostech hráček. Velký rozdíl je ve vyrovnanosti soutěže. Jak jsme se přesvědčili, zde prakticky může porazit každý každého. Zatímco v ČFL jsme si mohli dovolit nebýt zdaleka stoprocentní v proměňování šancí a přesto vyhrávat i větším rozdílem, ve 2. lize dostáváme mnohem méně příležitostí ke skórování a když je neproměníme, přicházíme o cenné body.

Po odehrání všech kol se tabulka rozdělí na dvě části a Vás bude čekat nadstavba o postup/sestup. Bude hodně těžké se udržet ve skupině o postup?  
Vzhledem k bodovým odstupům v tabulce to bude hodně náročné. Ale když předvedeme vůli, nasazení a kvalitu z posledních utkání, tak účast ve skupině o postup je velmi reálná.

Na podzim jste odehrály také pohár FAČR, kde jste v 1. kole postoupily přes divizní tým FK Baník Souš. V 2. kole byly úspěšnější soupeřky z Čáslavi. Co bylo příčinou prohry?
O výsledku rozhodla větší efektivita soupeře v zakončení a větší zkušenost jeho hráček.

Plánujete přes zimu posílit tým? 
Samozřejmě by jsme posílili rádi ale do začátku jarní části ještě zbývá dlouhá doba, tak o konkrétních hráčkách ještě nemluvíme. Bude to otázka spíše až dalších týdnů, ale budeme se snažit, aby se případné posily zapojily do zimní přípravy, co nejdříve.Ústecký kraj pod článek Ústecký kraj pod článek