Igor Delinčák: Hodnocení podzimní části 2018/2019

Teplické ženy odehrály první půl rok v druhé nejvyšší soutěži pod vedením trenérské dvojice Delinčák - Borosch. V podzimní části se umístily na 4. místě s 13 body.

Jako nováček soutěže jste na podzim vybojovaly čtvrtou příčku. Jste spokojen s umístěním a herním představením týmu?
Vzhledem k tomu, že umístění do 4. místa po základní části je našim dlouhodobým cílem od počátku, jsem s touto pozici spokojen. Trochu mě znepokojuje značný odstup od týmů na prvních třech místech a nepatrný náskok před pronásledovateli. Obecně jsem s herním projevem družstva spokojen. Samozřejmě ve 2. lize jsou mnohem viditelnější naše nedostatky, na kterých musíme ještě intenzivně a dlouhodobě pracovat. Jde např. o rychlost a přesnost práce s míčem, či pohotovost a přesnost v kombinaci.

Většina zápasů skončila těsným vítězstvím ve prospěch soupeřek. Co chybělo k vyrovnání nebo výhře v těchto zápasech?
Většinou velmi málo, vzhledem k tomu, že většinu rozdílových branek jsme inkasovali v závěru zápasu nebo dokonce v prodloužení. Příčiny se hledají těžko z části to bude nepřízeň štěstěny, nezkušenost některých hráček, laciné chyby v závěru zápasu...

Vidíte velký rozdíl mezi Českou fotbalovou ligou a II. ligou žen?
Samozřejmě rozdíly tady jsou a to třeba v kvalitě soupeřů a v individuálních dovednostech a zkušenostech hráček. Velký rozdíl je ve vyrovnanosti soutěže. Jak jsme se přesvědčili, zde prakticky může porazit každý každého. Zatímco v ČFL jsme si mohli dovolit nebýt zdaleka stoprocentní v proměňování šancí a přesto vyhrávat i větším rozdílem, ve 2. lize dostáváme mnohem méně příležitostí ke skórování a když je neproměníme, přicházíme o cenné body.

Po odehrání všech kol se tabulka rozdělí na dvě části a Vás bude čekat nadstavba o postup/sestup. Bude hodně těžké se udržet ve skupině o postup?
Vzhledem k bodovým odstupům v tabulce to bude hodně náročné. Ale když předvedeme vůli, nasazení a kvalitu z posledních utkání, tak účast ve skupině o postup je velmi reálná.

Na podzim jste odehrály také pohár FAČR, kde jste v 1. kole postoupily přes divizní tým FK Baník Souš. V 2. kole byly úspěšnější soupeřky z Čáslavi. Co bylo příčinou prohry?
O výsledku rozhodla větší efektivita soupeře v zakončení a větší zkušenost jeho hráček.

Plánujete přes zimu posílit tým?
Samozřejmě by jsme posílili rádi ale do začátku jarní části ještě zbývá dlouhá doba, tak o konkrétních hráčkách ještě nemluvíme. Bude to otázka spíše až dalších týdnů, ale budeme se snažit, aby se případné posily zapojily do zimní přípravy, co nejdříve.