Hráče v sobotu doprovodí na hřiště děti z dětských domovů a Klokánků

Při slavnostním nástupu k poslednímu domácímu zápasu základní části proti celku z Příbrami, doprovodí hráče obou týmů více než dvacet dětí z Dětských domovů v Duchcově a Mostě, resp. také z Klokánků v Teplicích a Ústí nad Labem. Kromě nich se dorazí navíc na tento zápas podívat také desítky dalších jejich kamarádů a to i v doprovodu s jejich tetami (např. z Dětského domova v Krupce).

Jedná se tak o další pokračování spolupráce mezi klubem a dětskými domovy v regionu a v tomto případě zejména o realizaci nápadu, s nímž přišel sportovní ředitel Štěpán Vachoušek a spolumajitel partnera klubu firmy OLPE Oldřich Slavík po vánočním předávání dárků v teplickém Klokánku.

V příštích dnech se navíc bude na Stínadlech pod vedení našich mládežnických trenérů připravovat i fotbalový tým sestavený z mladých dívek z dětských domovů, který vznikl ve spolupráci s Nadačním fondem Veroníky Kašákové. "Pevně věříme, že jim tento trénink pomůže se dobře připravit na první ročník Global Goals World Cup, který se koná 29. května v Praze, v rámci kampaně na podporu naplňování cílů udržitelného rozvoje (SDGc) od OSN," říká Vilém Kunz, CSR manažer FK Teplice. Děti navíc dostanou dárky od společnosti Decathlon.

Doražte v sobotu na důležité utkání FK Teplice, hraje se od 17:00 proti 1. FK Příbram v rámci FORTUNA:LIGY.