Hašek, Čech a Baroš předstoupili před novináře

Dnes se v press centru stadionu na Stínadlech uskutečnila tisková konference ke středečnímu přátelskému zápasu s Belgií. Před novináře usedli trenér Ivan Hašek, nově jmenovaný kapitán a brankář v jedné osobě Petr Čech a také útočník Milan Baroš.

Ten zmínil, že se v Galatasarayi Istanbul nežene za králem střelců. Chce dávat góly, které budou prospěšné týmu, nikoliv jen jemu samotnému. Kromě klubových dotazů přišla samozřejmě řeč i k reprezentaci. "Cíl je jasný a my pro jeho naplnění musím udělat ve čtyřech zbývajících kvalifikačních zápasech maximum. Co ve čtyřech, my musíme začít už v přípravě proti Belgii," řekl probuzený střelec.

Ivan Hašek netajil, že někteří hráči nastoupí v zápase s Belgií na nezvyklých pozicích. "Proberu to nejdříve s hráči. Potřebuji, aby si zahráli na místech, na něž nejsou v klubech zvyklí," sdělil novinářům nový kouč.

A co Tomáš Rosický? "Nemá cenu brečet, nebo se snad vymlouvat, že Rosický není k dispozici. Je to prostě realita, s níž se musíme vyrovnat. Musíme hrát prostě tak, abychom ho nahradili. Jestliže nemáme kreativního hráče Rosického kalibru ve svém středu, musíme si pomoci jinak. Spousta mužstev ve světě nastupuje bez kreativního hráče a přesto vítězí," dodal Hašek, který měl dnes s hráči mítink na kterém jim sdělil své cíle a svou představu nadcházejícího reprezentačního podzimu.

Po tiskové konferenci mužstvo od 18:00 absolvovalo předzápasový trénink.