Filip Mucha: Snažím se důvěru splácet

Filip Mucha naskočil v novém ročníku poprvé do branky na Baníku, kde předvedl výborný výkon. V sestavě tak samozřejmě zůstal i proti Zlínu, kde si připsal první ligovou nulu, i když jak sám řekl, tak to pro něj nebyl složitý zápas.

První nula ve třetím ligovém zápase, jaké jsou pocity?
Jsem za tu nulu moc rád, ale nebyl to až tak složitý zápas, ani jeden tým neměl zrovna moc šancí.

Brankář ale v takovém zápase musí být pořád ve středu...
Je to tak, ale to jsme věděli, protože jsme hráli podobný zápas s Bohemkou, která pak rozhodla z jedné pološance. Byli jsme tedy pořád v pozoru a asi musíme bod vzít.

Bod tedy berete?
Chtěli bychom doma bodovat víc, ale po tom průběhu je ten bod asi spravedlivý.

Co tedy říkáš na to, že ses probojoval do branky?
Jsem rád, na tu šanci jsem čekal. Počkal jsem si na ni od ledna a teď se snažím důvěru splácet.

Překvapilo tě, že jsi dostal šanci?
Překvapilo mě to mile, ale na druhou stranu Grigy chytal výborně, takže bylo hrozně těžké se dostat do branky. Mnohokrát nás Grigy podržel.

Jak tu příležitost bereš?

Trenéři si mě sem přivedli, takže jsem chtěl všem ukázat, že jsem nepřišel jen dělat náhradníka, ale že se o šanci chci porvat. Jsem rád, že se nám ty dva zápasy povedli za čtyři body, ale určitě bychom doma chtěli hrát lepší fotbal a bodovat za tři body.

Jak jsi snášel, že jsi byl dvojka za Tomášem Grigarem?

Já jsem tušil, že to bude těžké se přes něj probojovat do branky, ale navzájem si přejeme, takže jsem mu fandil. U brankářů prostě může chytat jenom jeden.

Chodíš si k němu pro rady?
To úplně ne, já už taky nejsem nejmladší, ale pořád se od něj mám co učit, to bezesporu.

Jak vnímáš start soutěže?
Po prvních třech zápasech bychom asi pět bodů po pěti kolech brali, ale teď jsme získali čtyři body a asi je to nakonec odpovídající.