13.11.2020 | Redakce

FK Teplice podporuje iniciativu Fotbalová revoluce

Bývalí hráči, trenéři i funkcionáři v čele s Vladimírem Šmicerem, Tomášem Sivokem, Janem Kollerem nebo Rudolfem Řepkou dnes spustili iniciativu Fotbalová revoluce, která vyzývá ke změnám na fotbalových okresech. "Velmi tuto aktivitu podporuji a jsem moc rád, že se do změn v českém fotbale chtějí zapojit lidé, kteří mají ve fotbale něco za sebou a dosáhli v něm velkých úspěchů," říká předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer, který po změnách ve vedení českého fotbalu volá již dlouhou dobu.

Během dnešní tiskové konference Fotbalové revoluce přišla řeč právě i na severočeský klub v souvislosti s kauzou dnes již bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra. "Vyjma Teplic se k tomu nikdo nevyjádřil. Bylo to nemilé překvapení, jestli vůbec kluby o změnu stojí. Tím jsem byl hodně zklamán," řekl bývalý reprezentační útočník Jan Koller na tiskové konferenci. "Reakce klubů jsem zaregistroval a bylo to čistě mlžení, vyčkávání a žádná upřímná odpověď, žádná šance na změnu. Až mi to přijde, jako by všichni čekali, co ze spisů, které na Berbra jsou, vyjde ven," přidal s k němu další bývalý reprezentant Vladimír Šmicer.

I když cílem iniciativy je začít se změnami především na okresních valných hromadách, tak Pavel Šedlbauer stále volá také po rezignaci nynějšího Výkonného výboru FAČR. "Změny jsou potřeba v celém českém fotbale, od okresních svazů, přes ty krajské až po samotný Výkonný výbor. Ten nynější by dle mého názoru měl okamžitě skončit, protože buď musel o kauzách bývalého místopředsedy vědět nebo o nich nevěděl a je to možná ještě horší manažerské selhání," dodává Šedlbauer.

Informace o iniciativě Fotbalová revoluce najdete na www.fevoluce.cz.

O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů