0:1 (0:1)

12. Karol Sinu ( as. Jakub Hora II )

Lukáš Četverik ( 46. Patrik Dombrovskij ) - Jakub Hora II ( 46. Jaroslav Kovalčík ), Martin Lukáš, Vojtěch Čítek, Lukáš Liška ( 65. Jakub Hora II ) - Admir Ljevakovič - Marek Vobecký, Jan Rezek ( 15. Daniel Procházka ), Pavel Hural, Karol Sinu ( 46. Stanislav Kočka ) - Matyáš Vachoušek ( 46. Petr Janda ).

FK Baník Sokolov / přírodní tráva.

"První přípravné utkání po náročném úvodním týdnu letní přípravy jsme odehráli v Sokolově s týmem, který hraje také Českou fotbalovou ligu, ale skupinu A.

Již ve 12.minutě jsme se dostali do vedení, když na pravé straně po zahraném autu Jakuba Hora domácí stoper prohrál souboj s Matyášem Vachouškem, propadlý míč si našel Karol Sinu a nedal domácímu brankáři šanci, když přesně zakončil akrobaticky nůžkami přes hlavu - 0:1. Na obou stranách byla patrná nervozita se spoustou nepřesností a bylo vidět, že oba týmy jsou na samotném začátku přípravného období. Chyběla nám větší souhra mezi jednotlivými řadami, ale i přesto jsme si v první půli vypracovali několik zajímavých zakončení z poza vápna, ale bohužel našim střelám chyběla patřičná razance a směr. Domácí si vypracovali ve 35. minutě gólovou příležitost, ve které nás ale podržel v brance pozorný Lukáš Četverik svým včasným vyběhnutím. Do druhé poloviny utkání jsme udělali celkem tři změny. Naši hráči si vytvořili několik zajímavých šancí, které ale nedokázali zužitkovat. Do dvou příležitostí se dostal Petr Janda, dvakrát sám před domácím brankářem byl Daniel Procházka a Standa Kočka ze dvou metrů nastřelil tyč domácí branky. V samotném závěru se dostali domácí do přečíslení, když zkušený Admir Ljevakovič musel zastavit jejich slibně se rozvíjející akci faulem, ale nařízený přímý volný kop Sokolov nakonec nevyužil podle svých představ a tak první vítězství v úvodním zápase sezóny nakonec Na Stínadla odvezli Skláři.

Na obou týmech bylo patrné, že jsou na samotném začátku přípravy a ve hře bylo vidět velké množství jednoduchých ztrát. Kluci šli do utkání po náročném úvodním týdnu a musím je pochválit za to, jak se popasovali s únavou.  I když jsme byli v některých fázích zápasu nepřesní, tak jsme alespoň bojovali a nedali soupeři ani kousek prostoru zadarmo. Ve druhé půli jsme si vytvořili gólové příležitosti, které ale musíme proměňovat, jestli chceme být i v dalších zápasech úspěšní. Je fajn, že jsme na začátku přípravy zvládli zápas výsledkově, ale na druhou stranu nás čekají v mistrovské soutěži daleko těžší soupeři. Negativem dnešního duelu je zranění Jana Rezka, který v 15.minutě musel být střídán a věřím, že to nebude nic vážnějšího a Honza se co nejrychleji vrátí zpět do tréninkového procesu."