3:2 (2:1)

08. David Schettl ( bez asistence ),   50. Matyáš Vachoušek ( as. Jaroslav Kovalčík ).

Lukáš Četverik ( 46. Patrik Dombrovskij ) - Jakub Hora ( 46. Jaroslav Kovalčík ), Vojtěch Čítek ( 75. Jakub Hora ), David Schettl, Stanislav Kočka ( 46. Lukáš Liška ) - Admir Ljevakovič ( 46. Karol Sinu ) - Daniel Procházka, Pavel Hural ( 46. Martin Lukáš ), Tadeáš Vachoušek,  Marek Vobecký - Petr Janda ( 46. Matyáš Vachoušek ).

Letní stadion v Chomutově - ulice Mostecká / přírodní tráva.

"Na hřišti divizního Chomutova jsme odehráli dva rozdílné poločasy. V první půli můžeme kladně hodnotit prvních 20 minut utkání, kdy jsme si vytvořili územní převahu a v 8.minutě zápasu se prosadil nádhernou střelou z dálky navrátilec David Schettl. Po 20-ti minutách bylo na hřišti ze strany domácích hodně nemocí a tvrdých zákroků, naši mladší hráči se s tím nedokázali vyrovnat a jejich pozornost a soustředění značně pokleslo. Za ztrátu koncentrace jsme byli potrestáni domácími ve 35.minutě, kdy se gólově prosadil z přímého volného kopu Dolechek a srovnal stav utkání na 1:1. O minutu později jsme nedokázali zareagovat na dlouhý míč za obranu, naši stopeři se nenavázali na nabíhajícího hráče v pokutovém území a dlouholetý brankář domácího Chomutova Zaťko poslal domácí tým do vedení. Do druhé půle střídající hráči přinesli na hřiště úplně jinou energii. V 50.minutě si naběl na centr Jardy Kovalčíka starší z bratrů Vachoušků Matyáš a hlavou srovnal na 2:2. Zbytek utkání se odehrál na polovině soupeře, vypracovali jsme si zajímavé gólové příležitosti, ale bohužel bez kýženého efektu a jak už to ve fotbale bývá, pravidlo nedáš dostaneš se v plné míře potvrdilo. V 75.minutě naše defenziva zbytečně faulovala v pokutovém území a domácí nařízený pokutový kop proměnili a díky tomu nakonec zvítězili 3:2.

Pro nás to byla v Chomutově rozhodně přínosná lekce. Potřebujeme v tréninkovém procesu vytvořit zápasovou náročnost tak, aby mladší generace hráčů nebyla překvapená, že jim v průběhu utkání někdo přitvrdí a vynadá. Jestli chtějí být v dalším průběhu kariéry úspěšní, musí být daleko odolnější a náročnější hlavně sami na sebe, jinak nebudou moci v dresu FK Teplice nastupovat ani v ČFL. V mistrovských utkáních v České fotbalové lize budou na emoce a agresivitu rozhodně daleko těžší a náročnější zápasy."