Domácí rozlučku s rokem 2020 obstará v neděli Brno

Poslední domácí zápas roku 2020 sehrají Teplice v neděli od 14 hodin proti Zbrojovce Brno, která je v tabulce FORTUNA:LIGY jejich sousedem. Bude se jednat o souboj 13. kola.

Brněnští jsou v lize nováčkem, mezi elitou ale platí za starousedlíka. Zatím si nevedou nejlépe, poslední zápas proti Slovácku (2:1) odehráli po trenérské výměně pod vedením Richarda Dostálka. "Pod trenérem Machálkem to nebylo dobré, nebudu lhát. Doufám, že zachráníme ligu. Šance tam je. Od začátku jsem byl přesvědčený, že máme kvalitní mužstvo. Teď to chce potvrdit příští kolo v Teplicích," říkal brněnský záložník Ondřej Vaněk po výhře nad celkem z Uherského Hradiště.

Jak vidí nedělní střetnutí Richard Dostálek? "Tabulka jasně ukazuje, o kolik bodů se bude hrát. Rozhodně do Teplic nepojedeme bránit remízu,," vzkazuje na Stínadla.

Ta se probírají z debaklu 0:7, který "skláři" utrpěli v úterý v Plzni od Viktorky. Nezanechá vysoká porážka na týmu stopy? "To ukáže až neděle. Já věřím, že ne. Ale uvidíme, kolik budeme mít zdravých hráčů, kolik hráčů bude covid pozitivních. Věřím a budeme pracovat na tom, aby hráči byli co nejlépe nachystaní na nedělní zápas. K Plzni si samozřejmě něco řekneme, nebudeme se v tom ale dlouho pitvat," říkal bezprostředně po zápase na západě Čech trenér FK Teplice Radim Kučera.

Nejvíc Severočechy trápí složení obrany. V Plzni viděl červenou kartu Hošek, proti Brnu nemůže hrát. Kdo vzadu nastoupí? "Já doopravdy nevím, jak to uděláme. Musíme počkat na to, jak se vyvine zdravotní stav Jana Shejbala. Že by se ale uzdravil někdo jiný, to určitě ne," přiznává Kučera problémy.

Jeho jmenovec Tomáš Kučera je jedním z hráčů, kteří můžou hrát na postu stopera. "Není to můj vysněný post, ale trenér mě na něj staví, tak tam nastupuju," krčí rameny populární TK27. Jaký podle něho bude Zbrojovka v neděli soupeř? "Taky nemá moc bodů. A taky má dost svých starostí. Zvlášť v naší situaci platí, že v lize není slabého soupeře. Brno bude nepříjemný. Musíme se vyburcovat k tomu, abychom to zvládli."