10.01.2018 | Redakce

Do Teplic přichází stoper Pavel Čmovš

Teplický tým hlásí první zimní posilu, smlouvu dnes podepsal stoper Pavel Čmovš, který má zkušenosti z mládežnických reprezentací České republiky, kde ho vedl také sportovní ředitel FK Teplice Jakub Dovalil: "Pavla dobře znám z reprezentačního působení a jsem moc rád, že se nám podařilo příchod dotáhnout, protože vždy podával velmi dobré výkony a my jsme po odchodu Šušnjara hledali posilu na post středního obránce, což se nám tímto transferem podařilo vyřešit," říká Dovalil.

Sedmadvacetiletý Čmovš dosud působil v Mladé Boleslavi a jeho přestup do žlutomodrého dresu si pochvaluje také Daniel Šmejkal: "Jsme rádi, že jsme ho získali. Znám ho totiž ještě z mládežnických kategorií Slavie Praha. Navíc se k nám připojuje už na začátku přípravy, což je také moc dobře," dodává Šmejkal.

Svou kariéru začínal 188 centimetrů vysoký střední obránce v Plzni, odkud v sedmnácti letech přešel do Slavie Praha. Než však stačil odehrát ligové utkání odešel do Nizozemska, kde se začal pravidělně prosazovat. Nejprve v dresu Veendamu nastupoval v druhé nejvyšší soutěži, ale následně si za Nijmegen zahrál také Eredivisie. Z Nizozemska zamířil do Levski Sofia a poté následovalo exotické angažmá v indické superlize v Mumbai City FC. Po půlroce v Rapidu Bucurešť se do Indie ještě jednou vrátil, aby od ledna 2016 zakotvil v Mladé Boleslavi, kde tak strávil poslední dva roky.

Čmovš také pravidelně nastupoval v mládežnických reprezentacích, kde prošel postupně výběry U17, U18, U19, U20 a také U21. Nyní se již moc těší na angažmá v Teplicích: "Pocity jsou pozitivní, jsem moc rád, že se přestup podařilo dotáhnout a mohl jsem se už nyní připojit k týmu. Navíc jsem hned s mužstvem i na soustředění a můžu kluky pořádně poznat," sděluje střední obránce.

Do dnešního odpoledního duelu s Pískem však nová akvizice žlutomodrých ještě nezasáhne. "Pavel měl v závěru podzimu menší zdravotní problémy, takže s týmem trénoval až po určité pauze poprvé s námi zde v Písku, proto jsme se rozhodli ho dnes ještě nenasadit," vysvětluje teplický kouč Daniel Šmejkal.

O2 TV Bonusový klub permanentkářů