Do Teplic přichází francouzský útočník Martins Toutou Mpondo

Do teplického týmu přichází útočník Daniel Martins Toutou Mpondo z Táborska, kde na podzim ve čtrnácti zápasech nastřílel devět branek. Brzy čtyřiadvacetiletý Francouz se zítra zapojí do tréninkového procesu A mužstva.

Vytáhlý útočník působil od mala v Paris Saint Germain, během dorosteneckého věku přešel do Paris FC, loni v zimě pak přestoupil do Táborska. V něm odehrál během kalendářního roku 2019 dvacet soutěžních zápasů, v kterých nasázel deset branek. Agentem francouzského forvarda je Daniel Chrysostome, který do české ligy přivedl už Kamso Maru, Mahameda Tijaniho nebo Carlose Azeveda.

Smlouvu v Teplicích podepsal Mpondo do konce aktuální sezóny s opcí na další dva roky. "Dřímá v něm potenciál do budoucna, už v minulém roce v Táborsku ukázal, že dávat góly umí, proto jsme se rozhodli ho angažovat," říká sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.