David Vaněček: Věřím, že jsem to prolomil

David Vaněček dal na jaře svou první branku, celkově jich má na svém kontě osm. V Liberci minutu před koncem rozhodl o výhře svých barev 2:1 nad silným Slovanem.

Tebe určitě těší vstřelený vítězný gól, ale hlavně to, že zajistil první body z venku v tomto roce.
Přesně tak. Venku jsme se trápili dlouho. Před každým zápasem jsme si říkali, že to už musí přijít. Jsme rádi, že to konečně přišlo, i když asi pozdě. Ale jsme za to opravdu moc rádi.

Hráli jste v obraně dobře, byli jste dobře organizovaní, inkasovali jste jen z penalty.
Já jí neviděl, zrovna jsem se rozcvičoval, tak tu bych neprobíral. Ale myslím si, že to byl zápas nahoru - dolů. Vést mohl Liberec, ale i my. Jen jsme nedotáhli šance do konce. Pak se nám to už naštěstí podařilo.

Rozhodl jsi jako střídající hráč, když jsi před tím nedal velkou šanci. Ale útočník vítězného typu se nikdy nevzdá a věří, že dá gól z příští šance, je to tak?
Já jsem moc rád, že jsem to konečně prolomil a dal první jarní gól. Od začátku jara jsem měl obrovské šance. Buď mi to chytil gólman, nebo to někdo vykopl na čáře, nebo to byla tyčka. Už jsem z toho byl zoufalý, ale věděl jsem, že se vzdávat nebudu, že gól dám. Věřím, že když jsem to teď prolomil, tak to bude padat.