David Vaněček: Udělali jsme dvě velké chyby

​Jediným střelcem Teplic byl na Spartě David Vaněček. Jak symbolické, „Vaňous“ je totiž nejlepším podzimním střelcem „sklářů“. Jeho branka ale Teplicím k bodům na Letné nepomohla.

Jaké bude vaše hodnocení zápasu na Spartě?
Bude to stručné. Chtěli jsme udělat nějaké body, ale udělali jsme dvě obrovské chyby, které dělat nemůžeme. Proto jsme prohráli.

Vy jste minutu před koncem snížili, ale pak už jste se neměli moc šancí k něčemu dostat.
Je to tak. Měli jsme dát ten gól za stavu nula jedna, měli jsme tam šance, centry. Věřím, že kdyby se nám to povedlo, tak bychom si minimálně bod odvezli.

Překvapila tě pasivita Sparty na začátku druhé půle?
Ani ne. Já se byl před týdnem na ní podívat v Hradci. Tam sice měla tři dny po utkání Evropské ligy, ale i tak jí Hradec přehrával, byla zalezlá a těžila z brejků. Takhle nám dala druhý gól. Udělali jsme chybu špatnou přihrávkou na stopera a David Lafata to zkušeně potrestal.

Jste spokojeni s podzimem?
Myslím, že byl průměrný. Nemůžeme být spokojeni, ani ale nemůžeme být naštvaní.

Co tvoje osobní hodnocení? Dal jsi šest branek…
První zápas jsem nebyl v nominaci, byl jsem po angíně. Pak jsem se na hřiště postupně dostával na několik minut. Když jsem poté hrál od začátku, tak mi tam góly padaly. Myslím, že jsem trochu týmu pomohl.

Budou klidné Vánoce?
Nemáme 15 bodů, nemusíme se tak strachovat o záchranu. Budou tedy klidné, ale samozřejmě budeme od začátku přípravy pracovat na tom, aby jarní část sezony byla ještě lepší, aby těch bodů bylo ještě více.