David Vaněček: Musíme zápas se Zlínem zvládnout

​Den před sobotní utkáním Teplic se Zlínem oslaví útočník Sklářů David Vaněček narozeniny. Muž, který má v této sezóně na svém kontě už sedm branek, chce další přidat právě ve svém narozeninovém utkání.

Jaký bude tvůj narozeninový zápas?
Shodou okolností jsem tu na den přesně odehrál svůj první prvoligový zápas. Tenkrát jsem hrál za Plzeň, Teplice vyhrály 2:0. Byl bych rád, kdyby to dopadlo stejně.

V březnu si ale během své prvoligové kariéry dal jen jeden gól.
Opravdu? To nevím. Je na čase to zlomit. Musíme zápas se Zlínem zvládnout, ale je jedno, kdo dá góly. Věřím, že já ty góly dávat budu.

Poslední domácí zápas Teplic se Zlínem si zaznamenal gól. Vzpomínáš na to utkání?
Ten zápas jsem nezačal od začátku, nastoupil jsem až během druhé půle. Stoper Zlína tehdy udělal obrovskou chybu, nahrál mi míč na malé vápno. Byl jsem sám před brankářem, měl jsem to jednoduché. Doufám, že se to teď také povede.

Jakou proti Zlínu zvolíte taktiku?
Budeme se ho snažit dostávat pod tlak. Hrajeme doma, tak to ani jinak nejde. My se musíme spoléhat sami na sebe. Musíme ten zápas zvládnout bez obdrženého gólu a určitě nějaký vstřelíme.

Na vaší straně je i publikum a příznivá bilance z domácích zápasů. Je to to, co vás požene dopředu?
Byli bychom rádi, kdyby přišlo hodně diváků, protože to každému hráči pomůže. Doma jsme ještě neprohráli v téhle sezóně, několik zápasů jsme ale zremizovali, i když jsme je mohli zlomit. Tentokrát uděláme vše pro to, aby to bylo za tři body.

Jak jste na tom psychicky?
Každý se s tím vyrovnává po svém. Určitě nejsme nikdo v klubu spokojený.