David Vaněček: Chtěli jsme Slávovi dát co nejvíc gólů

Když na podzim střílel David Vaněček gól za gólem, nikdo nepochyboval, že na jaře bude Teplice také táhnout. Nakonec ale na zelený pažit nastopoval většinou až coby střídající hráč. Být pro trenéra jedničkou mezi forvardy by pochopitelně opět chtěl. Zatím je prý ale na nějaké spekulace brzy. „Jsme na startu přípravy. Nechtěl bych o tom spekulovat,“ tvrdí sympatický fotbalista.

Modlanům jsi dal hattrick. Povzbudí?
Já bych to nepřeceňoval. Byl to zápas, který nám měl nahradit trénink, a abychom u toho měli trošku míč. Na druhou stranu byl soupeř houževnatý a v první půli klidně mohl vést čtyři jedna, kdyby proměnil své šance. Byl to proto zajímavý zápas.

Chytal proti vám Martin Slavík, váš bývalý brankář. Byla to motivace?
Ano. Sláva za námi pořád chodí do kabiny, potkáváme se na různých akcích. Chtěli jsme mu dát co nejvíc gólů.

On byl naopak motivovaný, stejně jako celý Baník, že když dostane méně než deset branek, budou mít sele.
Pokud pod pět, tak dvě selata a dva sudy piva, pokud pod deset, tak jedno sele a jeden sud piva.

Dal jsi hattrick, ale trošku jsi Slávovi k tomu praseti pomohl, pár šancí jsi nedal.
Bohužel. A na druhou stranu zaplaťpánbůh pro Slávu. Doufám, že mě na to prase pozve. (smích)

Jaký zatím máš dojem z obměny kádru?
Není razantní. Myslím, že si tak nějak sedíme. Minulá sezóna ukázala, že kvalitu máme. Máme na špici.

Co udělat proto, aby byla nastávající sezóna podobná jaru?
Musíme hrát stejný styl. A přidat v proměňování šancí.

Jaké to je v kabině bez Vachouška?
Určitě divné. Každý z nás má kabinu spojenou s Vachym. Když do ní ráno přijdete, tak tam není. Divný. Učíme se s tím žít. On nemluvil nejvíc z nás, ale říkal ty nejzásadnější věci. Když promluvil, tak ho každý poslouchal, kabina k němu měla velký respekt.

Nahradí ho Jan Rezek?
Pochází z Teplic, má tu spoustu známých, v kabině se s každým zná. Zapadl mezi nás na výbornou a určitě se ujme role jednoho z vůdců týmu.