David Heidenreich uspěl v UEFA Youth League

Výrazného úspěchu dosáhl devatenáctiletý odchovanec FK Teplice David Heidenreich, který v dresu italského týmu Atalanta Bergamo U19 dokázal v juniorské lize UEFA Youth League zvítězit ve skupině C a postoupit tak do další fáze této soutěže, kterou každoročně hrají akademie špičkových evropských týmů hrajících aktuální ročník Champions League.

Atalanta  pod vedením zkušeného kouče Massima Brambilly v konkurenci anglického Manchesteru City U19, chorvatského Dinama Záhřeb U19 a ukrajinského Šachtaru Doněck U19 s celkovým počtem 13 bodů ovládla skupinu C a po zásluze postupuje do Play Off Osmifinále UEFA Youth League. Úspěch Atalanty umocňuje také skvělé vystoupení A týmu dospělých, který společně s anglickým Manchesterem City postupuje do jarních bojů Play Off mezi 16 nejlepších týmů Champions League ročníku 2019 / 2020.

David nastoupil v závěrečném utkání na hřišti ukrajinského Šachtaru Doněck s kapitánskou páskou ve stoperské dvojici s Calebem Okoli, se kterým odehráli celých 90 minut a soupeř jim vstřelil pouze jedinou branku Artemem Bondarenkem z pokutového kopu. Atalanta po dvou brankách Roberta Piccoliho zvítězila na Ukrajině po výsledku 2:1 a ovládla tak skupinu C.

Davidovi tímto gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí v jarních vyřazovacích bojích UEFA Youth League a také samozřejmě v italské juniorské Primaveře.