Daniel Trubač: Už jsem ten gól potřeboval

Téměř tři a půl roku čekal ofenzivní středopolař Daniel Trubač na ligovou branku. V dresu Teplic se rodilý Východočech prosadil v pátek na Bohemce vůbec poprvé. Jeho branka ale byla nesmírně důležitá, pro Teplice znamenala vyrovnání skóre a nastartování obratu, na jehož konci byly důležité tři body.

Po dlouhé době jsi dal ligový gól! Jaký byl?
Měl jsem z něj samozřejmě velkou radost. Hlavně kvůli tomu, že jsem pomohl týmu. My totiž tři body potřebovali jako sůl. Je jedno, kdo ho dal. Byl pro mě trošku netypický, hlavou, ale i kdybych tam míč donesl ramene nebo čímkoliv jiným, tak se počítá. Jsem moc rád, už jsem ten gól potřeboval. Doufám, že jsem prolomil nějakou tu smůlu a že to tam už bude padat víc.

Spoluhráči si tě už dobírali za to, že to tam nepadá?
Je to tak. Dělali jsme si z toho srandu. Kluci mi ale přejí a já jsem rád, že cítím jejich důvěru, je to pro mě důležité. Jsem typ hráče, který když má sebevědomí, dokáže velké věci. Když ho nemám, tak se mi hraje špatně.

Souvisí to sebevědomí teď s tím, že hraješ častěji?
Pomohlo mi to. Každý hráč se cítí líp, když hraje pravidelně. Když jsem jednou hrál a jednou ne, tak to bylo těžké, i když jsem šance měl. Takhle je to lepší.

A určitě pomohlo i to, že jsi reprezentoval, že?
Samozřejmě. Po tom posledním srazu U21 to bylo lepší, odehrál jsem dva zápasy od začátku, hrál jsem pak od začátku i za Teplice. Doufám, že to tak vydrží a že se za důvěru budu trenérovi odvděčovat.

Zdá se, že pod trenérem Hejkalem máš i více ofenzivnějších úkolů.
Hlavně mám asi větší důvěru směrem od trenéra směrem dopředu. Každý hráč si zároveň musí plnit věci směrem dozadu. Ale mám od trenéra relativní volnost směrem dopředu.

Teď k utkání. Po úvodní brance jste jakoby vypli. Co se stalo?
V Ďolíčku jsou těžké začátky. Bohemka hraje jednoduchý styl, hraje na Yusufa, který je silný a vepředu míče hodně udrží. Museli jsme se trošku aklimatizovat s jejich fotbalem. Mohlo to být i tím, že jsme hráli na tři stopery. Bohemka hodně hrála dlouhé balony, bylo to o soubojích a odražených míčích, které se nám na začátku nedařilo vyhrávat. Konec první půle už byl lepší, pak jsme si něco řekli o půli a zaslouženě zápas otočili, hra se hodně zlepšila.