Češi porazili Španěly s Radostou v sestavě

Česká reprezentace do 18-ti let odehrála celkem tři zápasy v rámci Slovakia Cupu. Po úvodní prohře s Ukrajinou 0:2 a remíze s Chorvatskem 1:1 se svěřenci trenéra Luboše Kozla postavili Španělsku ... A vyhráli 2:1 !

V základní sestavě mladých českých lvíčat nechyběl teplický talent Matěj Radosta, který na pozici krajního záložníka odehrál celkem 70 minut a přihrál na vítěznou branku Nicolase Pennera !

"Proti Španělsku jsme podali nejlepší výkon na turnaji a dosáhli zaslouženého vítězství. Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme soupeře, který už měl jisté finále, zaskočili naší aktivitou. Ve 3. minutě jsme Firbacherem neproměnili pokutový kop za faul na Zeronika. V 6. a 12. minutě jsme nevyužili další dvě šance.

Takže vedoucí gól Firbachera v 33. minutě střelou z dvaceti metrů byl zasloužený. Důležitý 2. gól vstřelil Penner halfvolejem po centru Radosty. V závěru soupeř snížil, zatlačil nás, ale dvakrát nás výborně podržel brankář Markovič," uvedl po utkání trenér Luboš Kozel.

Matěj Radosta v utkání proti Ukrajině / Foto: © Jan Tauber