• Fauly 14:13 ( 3:1, 11:9 ).

• OUT 46. BULMAGA - IN 46. SINU,
  • OUT 77. KOČKA - IN 77. KOVALČÍK,
  • OUT 81. LIŠKA - IN 85. HADINEC.

"V sobotu dopoledne odehrál B-tým Sklářů v průběhu týdne již třetí mistrovské utkání a z toho druhé na hřišti soupeře. V Mladé Boleslavi a doma s Pardubicemi to vyšlo náramně a tepličtí tak dvakrát dokázali po velmi dobrých výkonech naplno bodovat. I do Zbuzan jeli Skláři s vírou v bodový zisk a v ten věřili i bez posil z A-týmu vyjma ve Fortuna lize vykartovaného Fortelného. Chyběl také ofenzivní tahoun Honza Rezek, který byl nominován k ligovému utkání na Slovácku.

V první velké šanci se objevil v 15.minutě krajní záložník Kočka, který z levé strany po přesné přihrávce Fortelného ve velmi dobré pozici jen vyprášil rukavice brankáře Soukupa. O několik minut později se dvakrát po sobě v nadějné pozici objevil také Procházka, ale chyběla mu rozvaha a přesnost v zakončení, proto v obou případech minul zbuzanskou branku. I domácí měli své šance, když hrozili zejména dlouhými nakopávanými míči a nebo vyčkávali na chyby hostující defenzivy, po kterých vyráželi do rychlých a  opravdu nebezpečných kontrů. A když už to vypadalo, že oba týmy půjdou do kabin za bezbrankového stavu, přišla místo poklidného dohrání závěrečných vteřin první půle naprosto zbytečná chyba v rozehrávce teplické defenzivy. Domácí ihned po zisku míče vnikli bez váhání do pokutového území Teplic, kde zpětnou přihrávku napříč šestnáctkou z kopačky Eichlera využil ke vstřelení vedoucí branky přesnou střelou do pravého dolního rohu zcela volný zbuzanský kanonýr Hampl – 1:0.

Tepličtí se v úvodu druhého poločasu snažili srovnat vedení domácích a to se jim málem podařilo v 54.minutě, kdy parádním lobem vysunul obránce Hora do nadějné pozice Matyáše Vachouška, kterého ale v tváří v tvář brankáři domácích zastavil nejistý, ale přesto nakonec zvednutý, praporek pomezního rozhodčího. Hned vzápětí z dalšího protiútoku vysunul kapitán Ljevakovič na pravé straně volného Sinu, který poslal načechraný centr do vápna Zbuzan a ten hlavou v obrovské šanci protečoval nabíhající Fortelný jen těsně mimo levý horní roh domácí branky. Pak ale převzali otěže utkání do svých rukou hráči v bílých dresech se zeleným logem FKZ na prsou a svou aktivitu korunovali druhou brankou v 74.minutě. Při závaru v pokutovém území žluto-modrých se nejlépe zorientoval opět kanonýr Hampl a vstřelil ve druhém utkání svou již pátou branku – 2:0. Domácí dokázali několik zbývajících minut dohrát bez inkasované branky a Skláři se tak již jen marně snažili v závěru vážněji ohrozit brankáře Soukupa."

"I po náročném programu posledních několika dní jsem i proti Zbuzanům věřil, že kluci dnes mají na to navázat na předchozí slušné výkony  a podaří se nám získat nějaký ten mistrovský bodík. Ale i přesto, že jsme si dokázali vypracovat několik nadějných brankových příležitostí, neměli jsme dnes takovou jiskru a odhodlání kvalitnějším výkonem vzdorovat nadšeně bojujícím Zbuzanům. Domácím dnes po většinu utkání patřil střed hřiště, kde dokázali příliš snadno získávat většinu odražených míčů, kterými pak hledali střelecky disponovaného Hampla, který prokázal svou momentální střeleckou formu, když nám vstřelil obě branky a v minulém kole na hřišti Velvar dokonce vsítil hattrick.

Nezbývá mi teď nic jiného než pogratulovat trenéru Douděrovi a jeho svěřencům k zaslouženému vítězství a věřím, že se během následujícího týdne dobře připravíme na sobotní duel na domácím trávníku proti nebezpečnému a v pohodě hrajícímu týmu Brozan a uděláme maximum proto, aby naše cesta zpět na vítěznou vlnu byla opět úspěšná."